Hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer bio je dvostruki strijelac za Wolfsburg u 1. kolu nove sezone njemačkog prvenstva, ali niti to nije bilo dovoljno za osvajanje barem boda protiv moćnog Bayerna koji je na kraju odnio tri boda iz Wolfsburga pobjedom od 3-2 (1-0).

U prvom poluvremenu je Bayern poveo golom Musiale u 20. minuti, da bi u prvih 10 minuta nastavka uslijedio šou Lovre Majera koji je postigao dva gola te pogodio vratnicu. Majer je u 47. minuti iskoristio kazneni udarac kojega je izborio Tomas za 1-1, u 50. minuti je pogodio vratnicu prizemnim udarcem sa 16 metara, da bi u 55. minuti pogodio za 2-1 preciznim udarcem sa 10-ak metara nakon što je Wimer oteo loptu Kimu i pravovremeno uposlio hrvatskog napadača.

Ipak, Bayern je uspio preokrenuti autogolom Kaminskog u 65. i golom Gnabryja u 82. minuti.

Majer je, nažalost, morao biti zamijenjen u 78. minuti jer nakon sudara glavama s Pavlovićem nije bio u stanju nastaviti.

REZULTATI 1. KOLA,
Petak:
Borussia M. – Bayer 2-3 (Elvedi 59, Kleindienst 85 / Xhaka 12, Wirtz 38, 90+11)
Subota:
RB Leipzig – Bochum 1-0 (Nusa 59)
Hoffenheim – Holstein Kiel 3-2 (Kramarić 6-11m, 37, 87 / Bernhardsson 63, Machino 89)
Freiburg – Stuttgart 3-1 (Kubler 26, 61, Doan 54 / Demirović 2)
Augsburg – Werder 2-2 (Rexhbecaj 16, Essende 35 / Agu 12, Njinmah 58)
Mainz 05 – Union Berlin 1-1 (Amiri 53 / Benes 74)
Borussia D. – Eintracht F. 2-0 (Gittens 72, 90+3)
Nedjelja:
Wolfsburg – Bayern 2-3 (Majer 47-11m, 55 / Musiala 20, Kaminski 65-ag, Gnabry 82)