Najbolja hrvatska boksačica Nikolina Ćaćić (21) osvojila je u petak srebrnu medalju u kategoriji do 52 kg na 66. Bocskai memorijalu u Debrecenu.

Čačić je u finalu u izjednačenom, potpuno otvorenom meču izgubila od najbolje srpske boksačice, olimpijke Nine Radovanović (30) podijeljenom odlukom sudaca 4-1.

Nikolina Ćaćić otpočetka je pokušala zadržati Radovanović na distanci i plasirati joj kombinacije direkata, zaustaviti brze ulaske u klinč i serije iz blizine niže i brže srpske boksačice. To je uspijevala u prvoj rundi, kontrolirala je distancu, a svaki hitri ulazak Radovanović završavao je držanjem u klinču.

U drugoj je srpska olimpijka (četvrtfinalistica u na OI u Tokiju) pojačala ritam, uspijevala u brzim naletima i kombinacijama skupljati bodove, a nije posustala ni u trećoj rundi koju je dobila jednoglasno.

Nikolina Ćaćić od Nine Radovanović izgubila je i krajem prošle godine u finalu Grand Prixa Zagreb.
Ovaj turnir koji je okupio jaku međunarodnu konkurenciju korisno je iskustvo za Čačić koja formu tempira za skoro Europsko prvenstvo U-22 u Poreču i kasnije Svjetsko prvenstvo u svibnju.

Na ženskom turniru na Bosckai Istvan memorijalu u Debrecenu nastupile su i mlade Dea Bolanča i Ana Stojanović iz Pit Bulla koje su pokazale neosporni potencijal i vrlo se dobro nosile s iskusnijim, kvalitetnim suparnicama. (Hina)