Nevrijeme koje je u utorak zahvatilo neke krajeve Hrvatske došlo je i do sjevernih županija, a osim što je pala veća količina kiše i puhao jak vjetar, dijelove Krapinsko-zagorske i Varaždinske županije zabijelila je tuča.

U Zagorju je tuča bila uglavnom veličine zrna kukuruza, rekao je predsjednik Udruge raketara protugradne obrane Hrvatske Josip Salatko dodavši kako je najviše tuče palo u Kraljevcu na Sutli, Klanjcu i u okolici Krapinskih Toplica.

„Svugdje je bilo tuče, ali mi, nažalost, nismo djelovali. Ne znamo po čijoj odluci, ali ove godine obrana od tuče bit će još skraćena i počet ćemo tek 15. svibnja, a obrana će trajati do 15. rujna”, rekao je Salatko.

Dodao je kako još ne može govoriti o štetama, ali će ih sigurno biti jer su stradale mnoge biljke.

Salatko smatra da danas više ne treba strahovati zbog nevremena. „Kiša i vjetar pratit će nas do 18 sati, kada bi trebalo doći do brzinskog razvedravanja sa sjevera, a u srijedu ujutro bit će moguć i mraz”, kaže.

U Varaždinskoj županiji puhao je jak vjetar i pala je obilna kiša, a građani javljaju da je u nekim dijelovima županije padala tuča, i to u Novom Marofu, Knegincu, Ljubešćici, Varaždinskim Toplicama, Ludbregu, Kelemenu i na Varaždin Bregu.

Obilna kiša na varaždinskim ulicama uzrokovala je bujice tako da su neki odvodi bili začepljeni.

Na sjeveru je, prema dostupnim informacijama, najbolja situacija bila u Međimurskoj županiji. Padala je kiša i puhao jak vjetar, no Centar 112 nije zaprimio dojave o većim problemima ili štetama.