Košarkaši Los Angeles Clippersa ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu svladavši na domaćem parketu Toronto Raptorse sa 108-100 te se vratili na šesto mjesto Zapadne konferencije NBA lige, posljednje koje izravno vodi u doigravanje, a hrvatski centar Ivica Zubac u toj je pobjedi sudjelovao sa 17 koševa i osam skokova.

Zubac je na terenu proveo 27:21 minuta uz izvrstan šut za dva od 7-8, pogodio je i tri od četiri slobodna bacanja, a upisao je i jednu asistenciju te dvije blokade.

Clipperse je do vrijedne pobjede predvodio Kawhi Leonard sa 32 ubačaja i 12 skokova, Paul George je dodao 23, dok su kod Raptorsa najučinkovitiji bili Pascal Siakam i Scottie Barnes sa po 20 poena.

Clippersi su sada na omjeru pobjeda i poraza 35-33 te imaju pobjedu više uz utakmicu više od Minnesota Timberwolvesa i Dallas Mavericksa koji se nalaze na pozicijama koje vode u “play in”. Raptorsi su deveti na Istoku sa 32-35.

Dario Šarić je na gostovanju kod svoje bivše momčadi Phoenix Sunsa odigrao tek 5:32 minuta za Oklahoma City Thunder i za to vrijeme postigao tri poena (šut za dva 0-1, trica 1-1) uz jedan skok u uvjerljivom 101-132 porazu. Bila je to utakmica u kojoj se očekivao debi Kevina Duranta na domaćem terenu za Sunse, ali veliki strijelac se poskliznuo tijekom zagrijavanja i ozlijedio lijevi gležanj pa je propustio dvoboj. Stvari u svoje ruke stoga je preuzeo Devin Booker i bio prvi strijelac dvoboja sa 44 ubačaja, od toga 30 u prvom poluvremenu. Kod gostiju, koji su opet igrali bez Shaija Gilgeous-Alexandera, najefikasniji je bio Lindy Waters sa 23 koša.

Phoenix je četvrtom pobjedom zaredom stigao do omjera 37-29 i još uvijek je četvrti na Zapadu, dok je Oklahoma Citysa 31-35 na 11. mjestu Zapada, prvom koje ne vodi niti u “play in”.

Prošlogodišnji finalisti Boston Celticsi prekinuli su niz od tri uzastopna poraza uvjerljivom 115-93 domaćom pobjedom protiv Portland Trail Blazersa. Odličan je bio povratnik u momčad nakon ozljede koljena Jayson Tatum sa 30 pogodaka, dok je kod Blazersa standardno najviše ubacio Damian Lillard – 27.

Boston je sa 46-21 drugi na Istoku, dok je Portland sa 31-35 12. na Zapadu.

Iznenađenje večeri dogodilo se u Denveru gdje je vodeći sastav Zapada koji u posljednje vrijeme igra u odličnoj formi, momčad Nuggetsa izgubio od Chicago Bullsa sa 96-117. Na poluvremenu su Nuggetsi, koji su dobili osam od prethodnih devet utakmica, imali i prednost 52-51, no u trećoj četvtini su Bullsi napravili razliku i mirno kontrolirali dvoboj u posljednjih 12 minuta. Zach LaVine je sa 29 poena bio najefikasniji kod Bullsa kod kojih se istaknuo i Nikola Vučević sa 25 ubačaja i 15 skokova. Kod domaćih standardno najsvestraniji je bio Nikola Jokić sa 18 koševa, 12 skokova i 8 asistencija, a Aaron Gordon je dodao 17 poena.

Denver je i dalje sigurno vodeći na Zapadu sa 46-20, dok je Chicago tek 11. na Istoku sa 30-36.

U susretu dva sastava koja se bore za plasman u posezonu na Zapadu New Orleans Pelicansi su na svom terenu svladali Dallas Maverickse sa 113-106, no gostujuće navijače više od poraza treba zabrinuti ozljeda bedrenog mišića njihovog najboljeg igrača Luke Dončića.

“Nije dobro. Jednostavno ne mogu igrati kako bih želio”, rekao je Dončić koji će se tijekom četvrtka podvrgnuti pregledu kako bi se ustanovila težina ozljede.

Dončić je susret završio sa 15 poena i osam asistencija za 28 minuta provedenih u igri.

Domaće je do vrijedne pobjede predvodio CJ McCollum koji je ušao s klupe i ubacio 32 koša, dok je Kyrie Irving zabio 27 za Mavse.

Dallas je ovim porazom pao na osmo mjesto Zapada sa 34-33, dok je New Orleans 10. na Zapadu sa 32-34.