U noći s petka na subotu važnu su pobjedu izborili košarkaši Oklahoma Citya u borbi za ulazak u ‘play-in’ Zapadne konferencije, pred svojim navijačima svladali su Utah 130-103.

Niz od pet poraza time su prekinuli košarkaši Oklahoma Cityja koji sada imaju omjer 29-34 kao i Portland. Jednu pobjedu više imaju LA Lakers, dok su iznad njih Utah i New Orleans s omjerom 31-33, a ujedno su ti klubovi trenutačno posljednji koji osiguravaju nastup u ‘play-in’ susretima.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je s klupe za Oklahoma City odigrao 16:40 minuta te je postigao 11 poena uz četiri skoka, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 4-7, od toga dobrih 3-5 za tri poena.

Utakmica je bila izjednačena sve do posljednje četvrtine kada je domaćin ubacio u brzinu više te posljednjih 12 minuta dobio s 33-19. Aaron Wiggins je s 27 poena bio prvi strijelac pobjedničkog sastava, dok je Josh Giddey dodao 18 uz 13 asistencija i šest skokova.

U derbiju Zapadne konferencije, ogledu vodećeg Denvera i drugog Memphisa, slavio je Denver s uvjerljivih 113-97 čime je prekinut niz Memphisa od tri pobjede. Prekinuo ga je prvenstveno opet sjajni Nikola Jokić koji je uz 18 poena imao i 18 skokova te 10 asistencija. Jokiću je to bio 25. ‘triple-double’ učinak ove sezone i u svih od tih 25 utakmica njegova je momčad slavila. Prvi strijelac Denvera bio je Michael Porter s 26 koševa, dok je kod Memphisa Ja Morant imao 27 poena te deset asistencija.

Niz od četiri poraza prekinuo je Brooklyn i to na mjestu gdje se nije moglo očekivati. Pobijedio je Boston u gostima 115-105. Takav se rezultat pogotovo nije očekivao ni nakon prve četvrtine koju je Boston dobio uz ogromnih 37-15.

Za Boston je Jaylen Brown ubacio 35 poena, a Jayson Tatum 22 uz 13 skokova i pet asistencija. Na drugoj strani sjajnu je utakmicu odradio Mikal Bridges koji je ubacio 38 poena uz deset skokova.

Na Istoku penjanje na ljestvici nastavlja New York koji je ovaj put svladao Miami u gostima 122-120. Bila je to osma uzastopna pobjeda New Yorka koji je trenutačno peti na ljestvici Istoka.

Nezaustavljiv je za domaćina bio Julius Randle koji je ubacio 43 poena uz odličan šut 16-25. Za tri poena je gađao 8-13, a imao je i devet skokova. Jalen Brunson je dodao 25 poena i osam asistencija. Domaćinu nisu pomogli ni 33 poena Jimmyja Butlera te 29 Tylera Herroa.

S pobjedama je nastavio i Golden State koji je pobijedio New Orleans 108-99 što je aktualnim prvacima bila peta pobjeda u nizu. Curry i Higgins i dalje ne igraju za Golden State, ali neumoljiv je i dalje Klay Thomspon koji je ovaj put ubacio 27 poena. Čak tri igrača s klupe Golden Statea su imali dvoznamenkasti broj poena (Kuminga 19, J. Green 14 i Lamb 11).

Hrvatski centar Ivica Zubac nije nastupio za Los Angeles Clipperse koji su izgubili petu utakmicu u nizu. Sacramento je slavio 128-127 što je, pak, „kraljevima“ iz Sacramenta bila peta pobjeda u nizu.

Za LA Clipperse je vrlo dobro odigrao Russell Westbrook koji je ubacio 27 poena uz deset asistencija, ali i dalje čeka na premijernu pobjedu u novom dresu. Kod Sacramenta je cijela petorka bila dvoznamenkasta po poenima, a najbolji De’Aaron Fox s 33 poena te po sedam skokova i dodavanja, dok je Domantas Sabonis postigao 23 poena uz deset skokova i sedam asistencija.