La Clippersi Ivice Zubca su sinoć kod kuće sa 106-95 pobijedili New York Knickse, a pobjedu su ostvarili i Oklahoma City Thunder Darija Šarića koji su sa 110-96 nadigrali New Orleans Pelicanse.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard koji je ubacio 38 koševa, a Paul George dodao je 22 koša, osam skokova i osam asistencija. Zubac je na terenu proveo 27:19 minuta i zabio je osam koševa (šut iz igre 4/6) uz šest skokova i jednu blokadu.

Clippersi su kontrolirali četvrtu četvrtinu uz gušću obranu, ograničavajući Knickse na šut pet od 18 iz igre. Sada su s omjerom pobjeda i poraza 36-33 na petom mjestu na Zapadu, dok su Knicksi šesti na Istoku (39-30).

Immanuel Quickley predvodio je Knickse, kojima je ovo treći uzastopni poraz, sa 26 poena, dok je Julius Randle ubacio 19 koševa.

Oklahoma City Thunder u gostima su sa 110-96 bili bolji od domaćih New Orleans Pelicansa. Najzaslužniji za pobjedu Oklahome bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 35 poena, a Šarić je odigrao 19:43 minute i zabio četiri koša (šut iz igre 1/6, trice 0/3) uz šest skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Josh Giddey je zabio 19 koševa za Oklahomu, Jalen Williams dodao je 17, a Gilgeous-Alexander je izveo 13 od 13 slobodnih bacanja.

CJ McCollum zabio je 26, Trey Murphy III i Naji Marshall po 15, Jonas Valanciunas 13, a Jaxson Hayes 11 za Pelicanse, koji su igrali bez Brandona Ingrama (iščašeni gležanj). New Orleans je imao 22 izgubljene lopte.

Golden State Warriors su u San Franciscu sa 125-116 nakon produžetaka nadigrali najbolju momčad Istoka Milwaukee Buckse, a Stephen Curry je zabio 20 od svojih 36 koševa u nešto manje od dvije minute regularnog dijela i u produžetku.

Curry je preuzeo igru ​dvije minute prije kraja kada su Warriorsi gubili 100-108 nakon trice Joea Inglesa za Buckse. Nakon što je gotovo sam iznudio produžetak, ubacio je par koševa uz Klaya Thompsona koji je dodao ubačaje za dva i tri poena, osiguravši tako pobjedu za Golden State.

Thompson je završio utakmicu sa 22 poena, Donte DiVincenzo sa 20, a JaMychal Green je dodao 18.

Brook Lopez i Khris Middleton imali su po 19 poena za Milwaukee.

Sacramento Kings su na gostovanju sa 128-119 svladali Phoenix Sunse

Harrison Barnes ubacio je 19 koševa za Sacramento koji je drugi u Zapadnoj konferenciji sa 40 pobjeda i 26 poraza. De’Aaron Fox i Malik Monk dodali su po 18 koševa i Sacramento je pobijedio osmi put u posljednjih devet utakmica.

Kod Pheonixa, kojima je prekinut niz od četiri pobjede, najbolji je bio Devin Booker sa 28 pogodaka i osam asistencija, a Deandre Ayton dodao je 22 poena i 12 skokova.

Memphis Grizzlies su kod kuće sa 112-108 bili bolji od Dallas Mavericksa koji su igrali bez Luke Dončića.

Desmond Bane ubacio je 25 koševa za Memhis, a novak David Roddy dodao je rekord sezone od 24.

Tim Hardaway Jr. zabio je 23 koša, a rookie Jaden Hardy 22. Josh Green upisao je 21 poen i 10 skokova za Maverickse koji su bili i bez Kyrieja Irvinga (upala desnog stopala).

Boston Celtics su u gostima sa 134-125 pobiedili Atlanta Hawkse, a predvodio ih je Jayson Tatum sa 34 poena i 15 skokova. Trae Young je bio najbolji strijelac Atlante sa 35 pogodaka i 13 asistencija.

Utah Jazz su sa 119-111 svladali domaće Charlotte Hornetse predvođeni Talenom Horton-Tuckerom koji je ubacio 37 poena te dodao tome deset asistencija i osam skokova.

Kelly Oubre Jr. s 24 poena i Terry Rozier s 22 poena bili su najbolji u redovima Hornetsa.

Orlando Magic su nakon produžetaka sa 126-114 nadigrali Miami Heat, a Wendell Carter Jr. zabilježio je double-double učinak sa 27 koševa i 11 skokova.

Jimmy Butler iz Miamija predvodio je sve strijelce sa 38 poena i bio je odgovoran za iznuđivanje produžetaka. Pet strijelaca Heata završilo je s dvoznamenkastim brojem, a Bam Adebayo i Tyler Herro svaki su zabili po 14 poena.

Indiana Pacersi su sa 121-115 svladali Detroit Pistonse kojima je ovo 11. uzastopni i 53. poraz ove sezone.
Kod Indiane najbolji je bio Jalen Smith sa 20 poena i devet skokova, Isaiah Jackson je imao 19 poena i 11 skokova, dok je Andrew Nembhard upisao 19 poena i osam asistencija.

Isaiah Livers bio je najbolji kod Pistonsa sa 18 koševa, a Killian Hayes je dodao 17 poena i 13 asistencija.

Chicago Bulls su u gostima sa 119-111 bili bolji od Houston Rocketsa, a Zach LaVine postigao je rekordnih 36 koševa, dok je DeMar DeRozan ubacio 27 koševa.

Vučević (18 poena, 12 skokova) i Beverley (16 poena, 10 skokova) ostvarili su double-double učinke.
Rookie Jabari Smith Jr. predvodio je Houston s 20 poena i 10 skokova, dok je Jalen Green dodao 18 poena i sedam asistencija.