Delegacija mađarskog grada Kispesta na čelu s gradonačelnikom Peterom Gajdom posjetila je Vrbovec. Izaslanstvo je primio Denis Kralj, gradonačelnik grada Vrbovca. Dva grada godinama imaju prijateljske odnose.

Tema sastanka bila je unapređivanje buduće suradnje za što postoje obostrani interes. Razgovaralo se prvenstveno oko razmjene mladih, koja se planira obnoviti sljedeće godine preko EU programa Erasmus.

Učenici Vrbovca trebali bi posjetiti Kispest (dio Budimpešte) i provesti nekoliko dana na Balatonu, a djeca Kispešta dolazila bi u Vrbovec te nakon toga boravila bi u Gradskom odmaralištu u Nerezinama

Gradonačelnik Denis Kralj naglasio je kako želi organizirati i uspostaviti suradnju i u području kulture, prvenstveno s organiziranim posjetom članova HKUD „Petar Zrinski“ te članova Limene glazbe i mažoretkinja Vrbovec.

Nakon susreta u Gradskoj upravi, organiziran je zajednički posjet Mesnoj industriji PIK Vrbovec.

Delegacije gradova Kispesta i Vrbovca primio je Mate Štetić direktor PIK-a Vrbovec te ih upoznao s poslovanjem tvornice. Izaslanstva Kispešta i Vrbovca potom su razgledale proizvodne pogone.

Dragan Vicković/prigorski.hr