KRIŽEVCI 1 (1)

VIROVITICA 0 (0)

KRIŽEVCI: Vrbančić D., Jandrašec (od 46. Ceković), Božović, Blagaj, Maras, Kofler, Babić (od 88. Pleša), Vrbančić T. (od 60. Stubičan), Bartol (od 30. Bastašić), Mišir, Rumenjak (od 65. Orejaš). TRENER: Dražen Kemenović.

VIROVITICA: Marošević, Puškarić (od 66. Marković), Vinovrški, Šipka, Mrazović, Kovač D., Crvenka (od 84. Hudoletnjak), Suvajac, Kovač S., Škaro (od 77. Nunes Ferras Costa), Milinović (od 66. Pintarić). TRENER: Damir Pervan.

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: oko 100. SUDAC: Dino Šuveljak (Bjelovar). POMOĆNICI: Vitomir Geler (Daruvar) i Tomislav Jeličić (Bjelovar). DELEGAT: Mladen Polančec (Herešin). STRIJELAC: 1:0 Rumenjak (22). ŽUTI KARTONI: Božović i Vrbančić D. kod Križevaca, Vinovrški i Kovač S. kod Virovitice. IGRAČ UTAKMICE: Robert Rumenjak.

Križevani su vrlo brzo preboljeli poraz iz prošlog kola u kojem su gostovali u Cevtkovcu kod vodeće momčadi Tehničara. Momčad Dražena Kemenovića bila je odlučna u namjeri da se na domaćem terenu revanšira Virovitici, zbog poraza u jesenskom dijelu, kada Virovitičani nisi “štedjeli” križevačke Purgere. Međutim, utakmica je u prvim minutama mogla i drugačije krenuti. Naime, prvi su konkretno već u 5. minuti zaprijetili gosti, koji nisu uspjeli pogoditi gotovo prazna vrata. Vjerojatno je i njih same prilika iznenadila.

Križevačni se nakon 15-ak minuta utakmice bude i polako okreću igru u svoju korist. Igrala se 22. minuta. Mišir probija desnom stranom i pronalazi Rumenjaka koji prekrasnim udarcem s 16 metara pogađa u vratarevu lijevu stranu za vodstvo domaćina. Šok za Križevčane dogodio se u 30. minuti susreta kada Bartol izlazi u izglednu prigodu, nespretno reagira vratar Marošević koji udara Bartola u koljeno, nakon čega je ovaj iznesen van i zamijenjen te se stavlja pod upitnik njegov nastup u srijedu na kup utakmici protiv Graničara u Đurđevcu.

Drugo poluvrijeme kasni, zbog neobične situacije. Naime, na samom kraju poluvremena krv iz nosa je procurila sucu Šuveljaku, a spretni Zvonko Hleb, popularni Doc, osposobio je Šuveljaka za drugo poluvrijeme. U nastavku igre Križevačni nižu prilike preko Bastašića, Babića, Orejaša, Koflera i Mišira. Međutim, lopta nikako da se ponovo nađe u Maroševićevim vratima. Postojala je bojazan da se Križevčanima promašene prilike ne osvete, ali suvereno su iznijeli utakmicu do kraja. U sljedećem kolu Križevci igraju u Đurđevcu protiv Graničara, gdje će, kako je već spomenuto, već u srijedu odigrati i kup utakmicu.