Tri minute u igri bile su dovoljne Luki Modriću da nadahnutim dodavanjem gurne Real Madrid prema još jednoj pobjedi, a “Kraljevski klub” ju je ostvario u 10. kolu španjolskog prvenstva svladavši Celtu sa 2-1 na subotnjem gostovanju u Vigu.

Kapetan hrvatske reprezentacije i Reala nije bio početnoj postavi, ali je Carlo Ancelotti posegnuo za njim u 63. minuti, kad je zamijenio Federica Valverdea. U tom je trenutku rezultat bio 1-1, nakon što je u 20. minuti Kylian Mbappe doveo Real u vodstvo, a u 51. minuti Williot Swedberg postigao izjednačujući pogodak za Celtu.

Ulaskom u igru Luka Modrić je službeno postao najstariji igrač Real Madrida koji je zaigrao u službenoj utakmici. Za jedan dan je nadmašio dosadašnjeg rekordera slavnog Mađara Ferenca Puskasa. Gotovo u prvom dodiru s loptom Luka je pokazao čaroliju svog nogometnog umijeća. Imao je dovoljno prostora i vremena da milimetarski precizno uputi dodavanje koje je utrčavanjem u kazneni prostor pratio Vinicius Junior. Brazilac je sjajnim primanjem izašao sam ispred domaćeg vratara Vicentea Guaite, u drugom kontaktu s loptom ga zaobišao, taman toliko koliko mu je trebalo da trećim dodirom loptu pošalje u mrežu za konačnih 2-1.

Real je tako došao do sedme pobjede i bodovno se izjednačio (24) s vodećom Barcelonom koja ima utakmicu manje. Katalonska momčad će u nedjelju (21 sat) na Olimpijskom stadionu ugostiti Sevillu.

Nogometaši Real Sociedada došli su u subotu do treće prvenstvene pobjede svladavši kao gosti Gironu s minimalnih 1-0 (1-0). Pogodak vrijedan tri boda postigao je kapetan baskijske momčadi Mikel Oyarzabal u 44. minuti.

Luka Sučić je za pobjednike odigrao cijelu utakmicu. Imao je i tri udarca prema golu, dva su mu blokirali domaći obrambeni igrači, a jedan nije bio dovoljno precizan.

Real Sociedad se bodovno izjednačio s Gironom (12 bodova) i skočio na 11. poziciju, dok je katalonska momčad pala na 13. mjesto.

Nogometaši Betisa slavili su sa 2-1 (1-0) na gostovanju kod Osasune u Pamploni. Gosti su poveli već u 7. minuti golom Vitora Roquea. U 59. minuti je izjednačio Lucas Torro, ali je pobjedu momčadi iz Seville osigurao Chimy Avila golom u 73. minuti.

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir odigrao je cijelu utakmicu za Osasunu te se našao u nekoliko situacija u kaznenom prostoru za šut glavom, ali mu je nedostajalo preciznosti.

Betis i Osasuna su sada bodovno izjednačeni. Obje momčadi imaju po 15 bodova, a Betis je sa 11. skočio na šesto mjesto potisnuvši Osasunu na sedmu poziciju.

U prvoj utakmici nogometaši Athletica na svom su San Mamesu s uvjerljivih su 4-1 (3-0) svladali Espanyol. Već u 6. minuti Daniel Vivian je doveo Athletic u vodstvo, a onda je Inaki Williams u 28. i 30. minuti povećao prednost domaće momčadi na 3-0, uz dvije asistencije Alejandra Berenguera. U 55. minuti se Berenguer iz asistenta prometnuo u strijelca za 4-0.

Alvaro Tejero je u 92. minuti postigao utješni pogodak za goste iz Barcelone.

Athletic je petom pobjedom u sezoni privremeno skočio na četvrto mjesto sa 17 bodova, a Espanyol je sa 10 bodova iz 10 nastupa na 14. poziciji. Vodeća Barcelona je u devet utakmica sakupila 24 boda, tri više od drugoplasiranog Real Madrida.

Španjolska – 10. kolo
Athletic – Espanyol 4-1 (Vivian 6, I. Williams 28, 30, Berenguer 55 / Tejero 90+2)
Osasuna – Betis 1-2 (Torro 59 / Vitor Roque 7, Avila 73)
Girona – Real S. 0-1 (Oyarzabal 44)
Celta – Real M. 1-2 (Swedberg 51 / Mbappe 20, Vinicius Jr. 66)