Hrvatski kadeti nisu se uspjeli plasirati u finale Europskog prvenstva. U polufinalu je bolja s 30:26 (13:12) bila reprezentacija Islanda. Hrvatski kadeti dobro su otvorili, ali Islanđani su gotovo cijelu utakmicu bili u vodstvu. U nekoliko navrata Hrvatska je uspjela uloviti priključak, ali ne i prelomiti utakmicu na svoju stranu. Mladi hrvatski rukometaši tako će se u nedjelju boriti za brončanu medalju protiv Danske, dok će u finalu zaigrati Island i Švedska.

Utakmicu su pogocima otvorili Ante Ivanković i Karpo Sirotić, ali Islanđani nisu dopustili da se još više odvoje. Uzvratili su s tri pogotka za redom i prešli u vodstvo. Lovila je Hrvatska sve do 12. minute taj minimalni zaostatak. Tada su iskoristili igrača više i Mateo Maraš zabio je za 6:5. Međutim, to nije dugo trajalo. Izabranici Borisa Lisice nisu koristili prilike koje su im se pružale, a posebno su se teško nosili s agresivnom islandskom obranom. Nikako nisu uspijevali pronaći put do gola pa su protivnici to ekspresno kaznili. Zabili su četiri pogotka u nizu i u 19. minuti vodili s tri razlike (9:6). Osam minuta prije kraja prvog dijela Lisica je morao pozvati time-outjer je Island još povećao svoju prednost (11:7).

Ta minuta odmora probudila je hrvatske kadete koji su brzo smanjili svoj zaostatak. Obrana se poboljšala, Stipe Purić zaredao je dvije obrane i Hrvatska je u 26. minuti golom Frana Milete stigla do izjednačenja. Dagur Gautason i Haukur Thrastarson stvarali su najviše problema hrvatskoj obrani i baš njih dvojica doveli su svoju momčad ponovo na +2. Na poluvrijeme su islanđani ponijeli samo jedan pogodak prednosti zahvaljujući pogotku Ivana Rukavine i dobroj obrani koja je odolila posljednjem napadu protivnika s dalekog sjevera.

Islanđani su kapitalizirali činjenicu da su otvorili nastavak s loptom u posjedu. Odmah su zabili za +2, a nedugo nakon su pogotkom Thrastarsona otišli na 17:14. Ponovo je Purić svojim obranama gurnuo reprezentaciju u šansu. Patrik Martinović zabio je dva redom pa se rezultatska prednost Islanda istopila. Međutim, ostali su brzo s igračem manje što Island nije propustio iskoristiti. Točno na polovini drugog dijela ponovo su vodili s tri razlike (20:17). Nakon minute odmora koju je pozvao Lisica Gianfranco Pribetić ponovo je smanjio na minus jedan (20:19), no hrvatski kadeti nikako u potpunosti nisu mogli uloviti Islanđane. Jako su se mučili u napadu, a Thrastarson je jednostavo bio nezadrživ. Kada je Trastarson zabio svoj deveti pogodak za 24:20 osam minuta prije kraja bilo je jasno da je Hrvatskoj potrebno čudo da se vrati u utakmicu.

Island je do kraja i zadržao tu prednost za konačnih 30:26. Najbolji strijelac u redovima Hrvatske bio je Ante Ivaković s pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Fran Mileta i Gianfranco Pribetić. Stipe Purić skupio je 10 obrana. Haukur Thrastarson bio je prvo ime Islanda s deset pogodaka.

Utakmica za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju, 19. srpnja u Areni Varaždin s početkom u 15 sati.