Mladi hrvatski biatlonac 17-godišnji Matija Legović osvojio je i drugu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku.

Nakon bronce u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara, Legović je u petak u disciplini sprint 7.5km bio drugi.

Legović je osvojio srebro s dvije promašene mete, po jednu je promašio u ležećem i stojećem stavu, a na koncu je imao 6.5 sekundi zaostatka iza Norvežanina Kaspera Kalkenberga koji je imao tri promašaja.

Broncu je osvojio još jedan Norvežanin Sivert Gerhardsen, koji je imao isti pucački učinak kao Legović, ali je bio pet sekundi sporiji od hrvatskog biatlonca.

Drugi hrvatski predstavnika Filip Crnić je uz četiri promašaja zauzeo 47. mjesto od 98. natjecatelja sa 2:25 minuta zaostatka.

Legović je nedavno nastupio i na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Oberhofu gdje je zauzeo 48. mjesto u sprintu na 10 km.