Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija ostvarila je i drugu pobjedu na Mediteranskim igrama u Alžiru svladavši u utakmici drugog kola skupine C izabranu vrstu Srbije sa 3-0 (25-20, 25-19, 30-28).

Filip Šestan je sa 24 poena bio najubojitiji igrač Hrvatske, a slijedio ga je Petar Dirlić sa 17.

U prva dva seta hrvatski su odbojkaši stvarali razliku koju su potom uspjeli sačuvati do kraja prve i druge dionice meča.

U trećem setu je repreznatacija Srbija bila ta koja je imala početnu prednost (6-2, 12-6, 19-16), da bi Hrvatska s pet uzastopnih poena došla do prvog vodstva (20-19). Uslijedila je uzbudljiva završnica u kojoj su hrvatski odbojkaši propustili meč-loptu (24-23), da bi potom spasili čak četiri set-lopte i osvajanjem zadnja tri poena u meču preko Šestana i Dirlića došli do druge uzastopne pobjede u skupini.

Hrvatska je sa šest bodova vodeća u skupini C ispred Tunisa koji ima tri boda. Bez bodova su Španjolska i Srbija.