Odbojkašice Mladosti upisale su pobjedu za kraj aktualne kalendarske godine, u sklopu MEVZA lige svladale su u Zagrebu austrijski Linz s uvjerljivih 3-0 (25-21, 25-13, 25-10).

Mladost je time upisala treću pobjedu u MEVZA ligi, uz jedan dosadašnji poraz, dok Austrijanke još uvijek ne znaju za pobjedu, a do sada u ligi nisu osvojile ni jedan set.  Austrijanke su u Dom odbojke stigle samo s deset igračica, od kojih su čak četiri Amerikanke, dok je u domaćem sastavu nedostajala jedino srednja blokerica Aida Mehić.

Od starta je Mladost nametnula svoj ritam igre, kojeg Austrijanke nisu mogle pratiti. U prvom setu su se nekako držale, čak i vodile minimalno sredinom seta, no u finišu su odbojkašice Mladosti prelomile prvu dionicu te nakon toga vrlo lako do kraja slomile suparnice.

»Jako sam zadovoljan igrom i pobjedom, ovo nam je bila treća utakmica u tjedan dana koju smo vrlo uvjerljivo riješili u svoju korist«, kratko se osvrnuo na pobjedu trener Mladosti Darko Nojić.