Održana je svečana sjednica Općinskog vijeća općine Gradec, u povodu Dana općine Gradec.
Na sjednici je mag. kip. prof. Mate Turić Mata CROata (35) iz Banova proglašen počasnim građanim općine Gradec.
Ovaj umjetnik u Gradecu ima stalni postav svojih radova. Njegova skulptura je spomen – obilježje poginulim hrvatskim braniteljima u Gradecu, dok skulptura „Križ u oluji“ krasi centar ovog općinskog mjesta.
Turić je za „Prigorski hr“ rekao kako mu je posebna čast što je u Gradecu prihvaćen kao umjetnik i kao čovjek. -Načelnica općine Ljubica Ambrušec istakla je da želi svojim sugrađanima samo najbolje i zato me je angažirala na kulturnom uzdizanju općine Gradec, na čemu sam im beskrajno zahvalan- poručio je.
Mate Turić je mladi umjetnik kiparstva svjetskog glasa koji će ove godine po treći puta izlagati na prestižnom salonu u Parizu, a dobitnik je niza nagrada među ostalima i nagrade Artis On Globe za najboljeg mladog umjetnika u Hrvatskoj 2015.






