Udruga vinara i vinograda Vrbovca u suradnji s Turističkom zajednicom i Gradom Vrbovcem organizirali su „Martinje“ – krštenje mladog vina.

Dobrom raspoloženju doprinijeli su članovi folklorne sekcije HKUD-a „Petar Zrinski“ i Ženski vokalni sastav „Lera“. Ovaj tradicionalni narodni običaj održan je u Vinskom podrumu. Ceremonijal – meštar bio je biškup – Tuna Štanfel (predsjednik Udruge) te njegovi duhoviti ministranti Božo Butigan i Zlatko Mađerec. Krštenika je uspješno glumio – Denis Kralj – vrbovečki gradonačelnik.


Doc. dr. sc. Ana- Marija Jagatić Korenika dipl. ing. agronomije, docentica na Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu (Zavod za vinogradarstvo i vinarstvo) istaknula je u pozdravnoj riječi u ime struke, da ovdašnja Udruga okuplja 100-tinjak vinogradara koji uspjevaju podići kakvoću vina svake godine na sve višu razinu.


Ovdje vinarstvo nije posebno značajna gospodarska grana, a svakim danom je sve značajnija, ali upotpunjuje sadržaje najvažnijeg ovdašnjeg turističkog proizvoda „Kaj su jeli naši stari“.

Vinogradari su aktivni čimbenik u svim društvenim događanjima grada Vrbovca.

Dragan Vicković/prigorski.hr