U posljednjem susretu 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je na stadionu Velodrome odigrao 2-2 protiv Strasbourga primivši dva gola u posljednjim minutama susreta.

Premda je od 30. minute igrao s igračem manje, OM je poveo 2-0, no u završnici susreta gosti su s dva brza gola izjednačili, a potom bili i korak do velikog preokreta.

Tudor je već nakon pola sata igre ostao s igračem manje. Leonardo Balerdi je kao posljednji igrač obrane napravio prekršaj koji je Jeremie Pignard “nagradio” crvenim kartonom. Zanimljivo, argentinskom braniču, koji je u OM stigao u srpnju 2020. godine, bio je to već četvrti crveni karton u svim natjecanjima u bojama Marseillea.

OM je i s igračem manje poveo u 49. minuti. Ruslan Malinovski je odlično izveo slobodan udarac s ruba šesnaesterca, ali je Matz Sels dobro reagirao i obranio mu šut. Međutim, Chancel Mbemba je pokupio odbijanac pogodivši za 1-0.

Korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 76. minuti Alexis Sanchez je izborio kazneni udarac, a zatim ga sigurno realizirao za 2-0. Međutim, Strasbourg je u samoj završnici uspio izjednačiti postigavši dva gola u razmaku od dvije minute, a oba gola zabio je Jean-Eudes Aholou.

U 88. minuti gosti su izveli korner, a Aholou se najbolje snašao smanjivši na 2-1. Samo minutu kasnije Aholou je opalio sa 25 metara pogodivši za 2-2, a u drugoj minuti nadoknade mogao je zabiti i treći gol, no Pau Lopez je obranio njegov udarac.

Kolo je obilježila nova pobjeda Reimsa koji je na gostovanju porazio Monaco sa 1-0 produživši seriju bez ligaškog poraza na čak 19 kola.

Nevjerojatna serija francuskog nogometnog prvoligaša Reimsa je nastavljena i na gostovanju kod Monaca. Momčad koju vodi 30-godišnji belgijski trener engleskog porijekla Will Still je slavila u Kneževini sa 1-0 produživši niz bez poraza na čak 19 kola. Pogodak odluke zabio je Folarin Balogun u 51. minuti.

Posljednji poraz u le Championnatu Reims je doživio 18. rujna 2022. godine izgubivi kod kuće upravo od Monaca sa 0-3. Nakon toga nanizao je 19 susreta bez poraza ostvarivši pritom devet pobjeda i deset remija.

Prva dva remija momčad je izborila pod vodstvom Španjolca Oscara Garcije, a nakon što je on 13. listopada prošle godine dobio otkaz, momčad je privremeno preuzeo njegov pomoćnik Still. Međutim, nakon niza od pet utakmica bez poraza, imenovan je menadžerom do kraja sezone.

Zanimljivo, 30-godišnji Still i dalje nema UEFA Pro licencu, koja je potrebna za vođenje klubova u najvišem rangu francuskog nogometa, pa Reims za svaku utakmicu mora plaćati kaznu od 25.000 eura.

Novom pobjedom Reims se probio na osmo mjesto sa 43 boda i sve je bliže plasmanu u neki od europskih kupova, dok je Monaco četvrti sa 51 bodom.

Niz bez poraza, ali na 10 kola, produžila je Nica odigravši 2-2 na gostovanju kod Nantesa. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Nantes oba puta uspio izjednačiti.

Povela je Nica u 5. minuti golom Terema Moffija. Izjednačio je Moussa Sissoko u 31. minuti, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao i do prednosti nakon što je Dante skrivio kazneni udarac. Pucao je Ludovic Blas, ali je pogodio prečku.

Nica je do nove prednosti stigla u 71. minuti golom Youssoufa Ndayishimiyea, ali je Mostafa Mohamed u 88. minuti postavi konačnih 2-2.

Lens je na gostovanju pobijedio Clermont sa 4-0, a junak susreta bio je Lois Openda postigavši tri gola za četiri minute i 30 sekundi, što je najbrži “hat-trick” u le Championnat u posljednjih 50 godina. Četvrti pogodak je zabio Alexis Claude-Maurice u 76. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Marseille ima 10 bodova manje, a treći je Lens sa 54 boda.