Nakon što su hrvatski predstavnici osvojili zlato i dva srebra, u nedjelju je hrvatski džudaš Marko Kumrić (-100 kg) došao do borbe za broncu na Grand Prixu Portugal, ali je ostao na korak do medalje.

Nakon bronce na Grand Prixu u Zagrebu, Kumrić je nastavio s dobrim nastupima i u portugalskoj Almadi.

Wazari je bio dovoljan protiv domaćeg predstavika Britesa, dok je Splićanin ipponom slavio u četvrtfinalu protiv Azerbajdžanca Karimlija. Polufinale je donijelo za protivnika Švicarca Eicha, koji je bio koncentriraniji i iskoristio svoje prilike za plasman u finale, dok je hrvatskog judaša poslao u borbu za broncu.

Tamo je Kumrić dočekao Gruzijca Beriašvilija, protiv kojeg je krenuo dobro, natjerao ga na kaznu i činilo se da kontrolira ritam borbe. Međutim, jedan brzi napad Gruzijca iznenadio je Kumrića, a zatim je iz wazarija ostao u zahvatu iz kojeg se nije uspio izvući.

Ivanu Maranić (preko 78 kg) je zaustavio pozitivni COVID-19 test, dok je Petrunjelu Pavić (do 78 kg) na prvom izazovu zaustavila Britanka Reid.

Hrvatska je tako ostala na tri medalje i dva peta mjesta čime se nalazi u samom vrhu uspješnih država koje su imale predstavnike u Portugalu.

Zlato je osvojila Lara Cvjetko (do 70 kg), a srebrne medalje Ana Viktorija Puljiz (do 52 kg) i Iva Oberan (do 63 kg).