Maraton lađa – utrka autohtonih neretvanskih plovila održana je u subotu po 22. put, a na ruti dugoj 22,5 kilometara od Metkovića, preko Opuzena do Ploča natjecalo se 28 lađarskih posada. Ove godine prvi put na maratonu sudjelovala je i Hrvatska ratna mornarica.

Grgo Jelavić/PIXSELL

Lađarske posade sastavljene su od bubnjara, kormilara i deset veslača. Pobjednički brončani štit kneza Domagoja i manji štit u trajno vlasništvo i zlatnu medalju osvojila je posada Gusara Komin. Srebro je pripalo ekipi “Stablina”, dok je treće mjesto zauzela ekipa “Crni put”. Argo iz Bjelovara je prema prvim neslužbenim rezultatima osvojio šesto mjesto. Šumari su bili osmi, a Argo 2 trinaesti.

Podsjetimo, posada Argo iz Bjelovara je prošle godine bila druga, a o njihovoj pobjedi na Maratonsku lađa 2016. godine snimljen je dokumentarni film.