U prvom susretu 16-ine finala Europske lige Crvena zvezda i Milan su odigrali 2-2, a za goste su nastupili hrvatski nogometaši Mario Mandžukić i Ante Rebić.

Milan je vodio 1-0 i 2-1, no domaćin je uspio izjednačiti premda je od 77. minute imao igrača manje.

Gosti su poveli nakon komičnog autogola Milana Pavkova u 42. minuti. Sami Castillejo je probio po desnoj strani i ubacio pred gol gdje je Pankov neoprezno reagirao, a lopta je potom kroz ruke Milana Borjana završila u mreži.

Zvezda je izjednačila pogotkom Geloa Kange u 52. minuti iz kaznenog udarca, no devet minuta kasnije i gosti su dobili jedanaesterac kojeg je skrivio tragičar Pankov. Theo Hernandez je bio siguran za novo vodstvo. Kada je Milan Rodić u 75. minuti isključen činilo se kako će Milan rutinski do pobjede. No, Pavkov se barem malo iskupio za pogreške izjednačivši u trećoj minuti nadoknade na 2-2.

Od prve minute za Milan su igrali Mario Mandžukić i Ante Rebić. Mandžukić je igrao do 82. minute, dok je Rebić zamijenjen u poluvremenu. Zanimljivo, bivšem napadaču hrvatske reprezentacije, koji je 2013. bio prvak Europe s Bayernom, bio je ovo prvi nastup u Europskoj ligi nakon prosinca 2009. kada je u ovom natjecanju igrao u dresu Dinama.

Young Boys i Bayer Leverkusen su odigrali ludu utakmicu sa sedam golova koju je domaćin dobio sa 4-3.

Švicarci su nakon prvog poluvremena vodili 3-0, no Bayer je u prvih 20-tak minuta nastavka izjednačio na 3-3. Ipak, do kraja susreta Young Boysi su zabili i četvrti gol za pobjedu.

Za vodeći sastav švicarskog prvenstva zabili su Fassnacht (3), Siebatcheu (19, 89) i Elia (44), a za goste Schick (49, 52) i Diaby (68). Tin Jedvaj nije nastupio za “Apotekare”.

Wolfsberger, koji je prošao dalje u skupini s Dinamom, je u Budimpešti izgubio od Tottenhama sa 1-4.

Spursi su rutinski stigli do pobjede, a golove su zabili Son (13), Bale (28), Moura (34) i Vinicius (88), a za Austrijance zabio je Liendl (55-11m).

Dario Vizinger je za Wolfsberger igrao prvo poluvrijeme.

Uvjerljiv je bio i Manchester United koji je u Torinu pobijedio Real Sociedad sa 4-0, a golove su zabili Fernandes (27, 58), Rashford (65) i James (90).

Roma je također, jednom nogom u osmini finala nakon što je u Portugalu pobijedila Bragu sa 2-0 golovima Džeke (5) i Mayorala (86).

Olympiakos je porazio PSV sa 4-2, dok su Slavia Prag i Leicester City odigrali bez golova.