GNK DINAMO ZAGREB – SHAHKTAR DONETSK

Zagreb, Maksimir, 6. studenoga 2019. Hrvatski i ukrajinski prvak. Obje su momčadi u tri kola osvojile 4 boda. Manchester City je nedostižan. Atalanta na začelju skupine C.

Sraz za osminu završnice prestižnog natjecanja. Ulog ogroman, sportski i novčani. U 13. minuti 0:1. “Prodali” su nam kontru, brzo, prebrzo došli do prigode, a s pet metara bez problema zabija za Ukrajince, 28. godišnji Brazilac iz Sao Paola Alan Patrick. U 19. minuti odlična prigoda za Brunu Petkovića.

Nije loše pucao, ali je vratar gostiju Pjatov bio siguran. 25. minuta 1:1. Izvrstan ubačaj Theophilla. Bruno Petković nadvisio je dvojicu čuvara, koji su pokraj stasitog modrog napadača popadali poput čunjeva na kuglani, trzaj glavom i lopta je u mreži. Veselje na prepunim tribinama. Pravodobni povratak Dinama i rezultatska ravnoteža.

Zanimljivo je da su, uoči utakmice, naši prognozeri upravo najavljivali Petkovićev pogodak. Bit će ih još, vjerujemo, u drugom poluvremenu. U 34. minuti javnu opomenu dobio je Dilaver. U 41. minuti srušen je Petković u kaznenom prostoru gostiju. Dvojbena situacija. Briych šuti. VAR ništa. Moro minutu kasnije dobiva javnu opomenu.

U Bergamu, City je vodio protiv Atalante 1:0 pogotkom Sterlinga u sedmoj mnuti.