U posljednjem susretu 9. kola Bundeslige Mainz je u nedjelju kod kuće protiv Hoffenheima odigrao 1-1, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je u prethodna dva susreta bio strijelac za Hoffenheim, ovaj puta se istaknuo razigravanjem suigrača.

Domaćini su poveli golom Robina Quaisona u 33. minuti, a Hoffenheim je izjednačio u 62. preko veznjaka iz Toga Ihlasa Beboua. Bila je to akcija u kojoj je ključni potez odigrao Kramarić, koji je svojim pasom omogućio Sessegnonu da ubaci u peterac, a Ihlas Bebou je loptu pospremio u mrežu. Kramarić, koji je odigrao cijeli susret, još je dva puta dobro uposlio suigrače, u 58. minuti Roberta Skova i u 77. Ihlasa Beboua, ali su oni bili neprecizni.
Hoffenheim je utakmicu završio sa igračem manje jer je veznjak Dennis Geiger dobio crveni karton u 80. minuti.

Nakon pet uzastopnih pobjeda Bayer Leverkusen je u 9. kolu Bundeslige na domaćem terenu protiv Herthe odigrao 0-0, te se je probio na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Hrvatski branič Tin Jedvaj za Leverkusen je igrao od 74. minute, zamijenivši austrijskog stopera Aleksandra Dragovića, koji se je ozlijedio.

Dan ranije nogometaši Koelna iznenadili su u gostima Borussiju Dortmund, pobijedivši sa 2-1, dok su pobjede upisali vodeći Bayern i drugoplasirani Leipzig. Leipzig je kod kuće s 2-1 porazio Arminiu Bielefeld, a Bayern je slavio kod Stuttgarta s 3-1.