Nogometaši Reala svladali su u 27. kolu Primere u Madridu Real Sociedad s 4-1, a gol i asist je polučio Luka Modrić.

Gosti iz San Sebastiana došli su do vodstva u desetoj minuti pogotkom iz jedanaesterca, kojeg je realizirao španjoski reprezentativac Mikel Oyarzabal. No, u zadnjih pet minuta poluvremena uslijedio je preokret, kojeg je inicirao Modrić. Prvo je asistirao u 40. minuti Francuzu Edoardu Camavingi za izjednačenje, a potom je u 43. dalekometnim udarcem lijevom nogom u rašlje doveo Real u vodstvo.

U drugom dijelu su Benzema (76) i Asensio (79) potvrdili pobjedu Reala, a Modrić je u 82. minuti ispraćen ovacijama s terena.

Real vodi s 63 boda i povećao je svoju prednost ispred Seville, koja ima 55 bodova.

1. Real Madrid 27 19 6 2 56:21 63
2. Sevilla 27 15 10 2 39:18 55
3. Betis 26 14 4 8 48:32 46
4. Barcelona 25 12 9 4 46:28 45
5. Atletico Madrid 26 13 6 7 47:34 45
6. Real Sociedad 27 12 8 7 28:29 44
7. Villarreal 27 11 9 7 47:26 42
8. Athletic Bilbao 26 9 10 7 29:25 37