Vaterpolisti splitskog Jadrana ostvarili su iznimno važnu pobjedu u 9. kolu skupine A Lige prvaka, u Kragujevcu su nadjačali Radnički 13-11 (4-1, 4-3, 2-4, 3-3).

Splićani su sjajno odradili otvaranje utakmice te su nakon prve četvrtine imali prednost od 4-1. Pokazalo se kasnije kako je to bila ključna prednost koju je Jadran stekao u susretu, a na kraju druge četvrtine otišao je Jadran i na plus od četiri pogotka (8-4).

Na ulazu u posljednju četvrtinu Jadranu su ostala još dva gola prednosti, ali su tada zabili Tomasović i Butić za 12-8 i potvrdu vrlo važne pobjede koja Jadran ostavlja u igri za jedno od prva četiri mjesta u skupini pa time i plasman u završnicu Lige prvaka.

Jadran su do pobjede vodili Jerko Marinić Kragić i Marin Tomasović koji su dali po četiri pogotka. Butić je dodao dva, a po jedan Čagalj i Burić.

Na ljestvici vodi Olympiakos koji ima 22 boda. Bod manje, ali i utakmicu manje, imaju Pro Recco i Barceloneta. Četvrti Vouliagmeni ima 13 bodova, peti je sada Jadran s deset bodova, dok Radnički ima devet.