Rukometaši hrvatskog prvaka Zagreba doživjeli su i peti poraz u novoj sezoni Lige prvaka, izgubivši u 6. kolu skupine B na gostovanju u Nantesu sa 32-29 (15-15).

Ivano Pavlović je sa sedam golova bio najbolji strijelac Zagreba. Miloš Kos je postigao šest pogodaka, a Ihar Bjaljavski pet. Matej Mandić je imao osam obrana.

Julien Bos je sa sedam golova predvodio strijelce Nantesa. Po četiri gola su postigli Thibaud Briet, Aymeric Minne, Rok Ovniček i Nicolas Tournat. Hrvatski vratar Ivan Pešić je imao sedam obrana.

Potpuno ravnopravnu utakmicu odigrali su izabranici Andrije Nikolića u Nantesu, ali još jednom to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Domaća momčad je dvaput na utakmici imala tri pogotka prednosti. Prvi put je to bilo u 11. minuti, kad su Francuzi s tri uzastopna gola poveli sa 6-3, a drugi put u 52. minuti, kad je Nantes poveo sa 27-24.

Prvi su zaostatak od tri gola “zagrebaši” vrlo brzo dohvatili i preokretom došli do +2 u 25. minuti (13-11). Nažalost, to nije bilo dovoljno da odu s vodstvom na odmor, jer je Nantes uspio izboriti neodlučen ishod na isteku 30. minute (15-15).

Zagreb je ozbiljno oslabljen već početkom drugog poluvremena, kad je Zvonimir Srna zbog trećeg isključenja zaradio crveni karton.

Držao se Zagreb “u egalu” sve do posljednjih 12 minuta utakmice, kad su posljednji put bili izjednačeni s Nantesom (23-23). Uspjeli su Francuzi “pobjeći” na +3 (27-24) u 52. minuti, a do najvećih +4 (30-26) Nantes je stigao u 57. minuti i time osigurao pobjedu. U tome je francuskoj momčadi pomogao hrvatski vratar Ivan Pešić s nekoliko ključnih obrana u završnici.

Uspio je Zagreb preko Klarice i Kosa opet dođi na dva gola zaostatka, ali domaći nisu dopustili preokret i na kraju slavili sa 32-29.

U drugoj večerašnjoj utakmici u skupini B Aalborg je pobijedio s uvjerljivih 35-28 (18-12) na gostovanju kod Kielcea. Za domaću momčad je Igor Karačić postigao tri pogotka.

Zagreb je s dva boda ostao na predzadnjem, sedmom mjestu. Vodeća Barcelona ima 10 bodova, Nantes je drugi sa osam bodova, a Aalborg je skočio na treće mjesto sa sedam.