žNogometaši PSG-a i Chelsea ostvarili su gostujuće pobjede u prvim susretima četvrtfinala Lige prvaka.

Parižani su u Munchenu pobijedili Bayern sa 3-2, dok je Chelsea u Sevilli bio bolji od Porta sa 2-0.

PSG je poveo 2-0 golovima Kyliana Mbappea (3) i Marquinhosa (28), a Bayern je do konca poluvremena uspio smanjiti preko Maxima Choupo-Motinga (37).

Aktualni europski prvak je izjednačio u 60. minuti golom Thomasa Mullera. No, radost domaćina kratko je trajala, Mbappe je u 69. minuti doveo goste do nove prednosti.

Do kraja susreta bilo je još nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova.

U drugom susretu večeri Chelsea je u Sevilli pobijedio Porto sa 2-0.

Bio je to susret u kojem je Porto dominirao, a Chelsea postizao golove. Strijelci za “Bluese” bili su Mason Mount (32) i Benjamin Chilwell (85).

Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 90. minute kada je umjesto njega u igru ušao Emerson.

Uzvratni susreti su 13. travnja u Sevilli, te Parizu.

U utorak je Real Madrid pobijedio Liverpool sa 3-1, dokl je Manchester City porazio Borussiu Dortmund sa 2-1.

Real Madrid je protiv Liverpoola poveo 2-0, “Redsi” su na otvaranju drugog dijela smanjili, no domaćin je do kraja susreta zabio još jedan gol za 3-1 pobjedu.

Strijelci za španjolski sastav bili su Vinicius Junior (27, 65) i Marco Asensio (36), dok je za Liverpool zabio Mohamed Salah (51).

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real asistiravši Viniciusu u 65. minuti za treći pogodak domaćina. Kapetan “Vatrenih” je tako postao najstariji igrač u Ligi prvaka (35 godina, 209 dana) koji je upisao asistenciju u tri uzastopna susreta čime je nadmašio učinak Ryana Giggsa kojem je to uspjelo 2011. sa 37 godina.

U drugom susretu večeri Manchester City je porazio Borussiju Dortmund sa 2-1.

“Građani su poveli u 19. minuti golom Kevina De Bruynea, izjednačio je Marco Reus u 84. minuti, a pobjedu Cityju donio je Phil Foden u 90. minuti

Uzvratni susreti su 14. travnja u Liverpoolu i Dortmundu.