Hrvatski vratari Dominik Livaković i Dominik Kotarski u utorak su sa svojim momčadima gostovali u utakmicama trećeg pretkola nogometne Lige prvaka, Fenerbahce je poražen, a PAOK je remizirao.

Turski doprvak Fenerbahce je gostovao u Francuskoj kod Lillea gdje je imao 1-1 do 91. minute, ali će uzvrat dočekati s 1-2 i pogotkom zaostatka.

Domaćin je poveo u 12. minuti, a hrvatskog reprezentativnog vratara Livakovića je svladao njegov suigrač, Nizozemac Oosterwolde. U 70. minuti za Fenerbahce je u igru ušao Kahveci koji je devet minuta kasnije postigao gol za 1-1.

Momčad koju trenira legendarni Jose Mourinho ipak nije zadržala remi prije susreta u Istanbulu, već je u 91. minuti nogometaš s Kosova Zhegrova zabio za pobjedu Lillea 2-1.

PAOK je gostovao kod švedskog prvaka Malmoa gdje je odigrao 2-2. Kotarski je primio dva pogotka, ali će njegova momčad na domaćem terenu imati šansu prolaska prema play-offu.

Dva puta je Malmo vodio, golovima Janssona u 28. i Nanasija u 67. minuti, ali su se gosti dva puta vraćali iz zaostatka. Strijelci su za Solunjane bili Taison u 42. i Baba u 75. minuti.

Red Bull Salzburg je pred svojim navijačima pobijedio nizozemski Twente 2-1, a cijeli je ogled s domaće klupe za pričuve pratio hrvatski nogometaš Roko Šimić. Oba gola za austrijskog doprvaka je postigao Kjaergaard, u 40. i 85. minuti, dok je gol nade za goste dao Vlap u 90. minuti iz slobodnog udarca.

U Lublinu su kijevski Dinamo i Rangers odigrali 1-1. Ukrajinci su golom Jarmolenka u 37. minuti vodili sve do sudačke nadoknade kada je Dessers u 94. zabio vrlo važan gol za škotskog doprvaka.