Nogometaši Lokomotive u susretu su 25. kola HNL kao domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladali Slaven Belupo sa 1-0 (0-0).

U siromašnoj predstavi jedini pogodak bio je autogol gostujućeg stopera Vinka Solde (47-ag) na samom startu drugog poluvremena.

Nakon praznog prvog poluvremena odluka je pala gotovo odmah nakon što se krenulo s centra u nastavku. Loptu je na lijevom krilu dobio Milićević i ubacio prizemni centaršut na peterac gdje su startali Soldo i napadač domaćih Aliyu. Lopta se odbijala od nogu i jednog i drugog, ali na kraju je posljendji njom igrao Soldo od kojega se odbila u mrežu iza nemoćnog Čovića.

Iako su pali u rezultatski zaostatak gosti iz Koprivnice do kraja utakmice nisu stvorili niti jednu izglednu priliku. Štoviše, domaći su iz sporadičnih protunapada stvorili nekoliko prilika za povećanje prednosti, no izostala je preciznost u završnici.

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na šesto mjesto sa 31 bodom, koliko imaju i sedma Istra 1961 te osma Rijeka. Slaven Belupo je ostao peti sa 33 boda, koliko ima i četvrti Varaždin.

Na vrhu je Dinamo sa 56 bodova, 12 manje ima drugi hajduk, dok su na dnu deveti Šibenik sa 20 i posljednja Gorica sa 16 bodova.

REZULTATI 25. KOLA,
Petak:
Gorica – Istra 1961 5-4 (Bralić 30, Pršir 79-11m, Fućak 81, Suk 83, Mitrović 90+5 / Bakrar 13, 42, Caseres 55, Matheus 90+4)