Nogometaši Rennesa svladali su u 25. kolu francuske Ligue 1 Troyes s 4-1 na domaćem terenu čime su se popeli na peto mjesto ljestvice.

Dvoboj je s dva gola otvorio Guirassy u 14. i 20. minuti. Krajem prvog poluvremena Ugbo je smanjio na 1-2 i time vratio neizvjesnost u dvoboj koja je trajala do 75. minute. Tada je Terrier povećao na 3-1, dok je konačnih 4-1 postavio Laborde koji je u 87. minuti realizirao jedanaesterac.

Hrvatski nogometaš Lovro Majer startao je u udarnoj momčadi Rennesa te je na travnjaku boravio sve do 91. minute kada je zamijenjen.

Zanimljivu su utakmicu odigrali St. Etienne i Strasbourg. Završilo je bez pobjednika 2-2, a sva su četiri gola postignuta u prvom poluvremenu. Gosti su vodili 2-1 i imali su šansu dodatno se približiti drugom Marseilleu i trećoj Nici. No, St. Etienne, koji se bori za bijeg iz opasne zone ispadanja, ipak je uhvatio domaći bod.

Inače, ranije u nedjelju nogometaši Nice su svladali na domaćem terenu Angers s minimalnih 1-0. S nova tri boda Nica se tako opet približila drugoplasiranom Marseilleu na samo bod minusa, iako Marseille ima utakmicu manje.