Nogometaši Paris Saint Germaina prvi put u povijesti izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u prvom polufinalnom susretu u Lisabonu pobijedili RB Leipzig sa 3-0.

Pobjedu pariškom sastavu donijeli su Marquinhos (13), Angel Di Maria (42) i Juan Bernat (56).

PSG će u finalu, 23. kolovoza u Lisabonu igrati protiv pobjednika sutrašnjeg susreta između Bayerna i Lyona.

Za njemački sastav je od prve minute zaigrao Dani Olmo. Bivši igrač zagrebačkog Dinama je u zadnjih pet nastupa u Ligi prvaka zabio tri gola i upisao asistenciju, no protiv moćnog PSG-a nije išlo i zamijenjen je već nakon prvog poluvremena.

Bila je to 34. utakmica u nizu u Ligi prvaka u kojoj je PSG postigao barem jedan pogodak izjednačivši tako rekord Real Madrida koji je nanizao 34 susreta s postignutim golom između 2011. i 2014.

Dodajmo kako je Leipzigov trener Julian Nagelsmann sa 33 godine i 26 dana postao najmlađi trener u povijesti Lige prvaka koji je stigao do polufinala. No, teško će ga to utješiti nakon poraza.