ATALANTA-DINAMO 1:0 nakon prvog poluvremena

STRIJELCI: 1:0 Muriel (27. pen)

Nogometaši Dinama u 5. kolu skupine C Lige prvaka gostuju u Milanu kod Atalante. Ulog za zagrebački sastav je velik. Na “kocki” je europsko proljeće ili proljeće u Ligi prvaka

Dinamo je već bio u drugom krugu Lige prvaka i onda je u dramatičnoj završnici u Zagrebu Šahtar zabio dva pogotka za konačnih 3:3.

Utakmica s Atalantom na milanskom San Siru nije dobro krenula za Dinamovce, ali su “preživjeli” početne nalete Atalante, ali i izglednu prigodu hrvatskog nogometaša u talijanskim redovima Marija Pašalića u 20. minuti.

U 26. minuti zatresla se greda Livakovićeva gola, lopta se odbila do Dinamovaca koji se ne snalaze u kaznenom prostoru. Dino Perić nespretno ruši Muriela i sudac pokazuje na penal. Udarac s bijele točke u 27. minuti sigurno je realizirao Muriel.

Leovac je u 33. minuti uputio prvi udarac u okvir vratara Gollinija, a u sljedećem napadu stopostotnu prigodu za Atalantu s gol linije raščiščava Perić.

U 35. minuti super udarac Oršića završava na gredi, a do kraja poluvremena bilježimo još pokušaje Muriela i Oršića.