U dvoboju 2. kola A skupine Lige nacija Francuska je u Lyonu svladala Belgiju s 2-0, dok je Italija na neutralnome terenu u Mađarskoj svladala Izrael s 2-1.

Francuzi su isprali neugodan domaći poraz protiv Italije prije par dana, te su golovima Randala Kolo Muanija (26) i Ousmanea Dembelea (57) svladali Belgijance u velikoj borbi za ostanak u elitnoj skupini. Kod Francuza utakmicu nisu započeli Mbappe i Griezmann.

Italija je prva u grupi sa šest bodova, Francuska i Belgija imaju po tri, a Izrael je bez bodova. U narednom kolu, Francuska će gostovati u Mađarskoj protiv Izraela, dok će Italija dočekati Belgiju.

U Budimpešti su Talijani svladali Izrael s 2-1 i došli do druge pobjede u skupini. Davide Frattesi (38) i Moise Kean (62) donijeli su pobjedu Talijanima, dok je Abu Fani (90) dalekometnim projektilom dao počasni gol za Izraelce.

U Ligi B Slovenija je s s tri gola Benjamina Šeška u Ljubljani svladala Kazahstan s 3-0, dok je u istoj skupini u Oslu Norveška s 2-1 svladala Austriju golom Erlinga Hallanda u 80. minuti. Crna Gora, koju vodi Robert Prosinečki, primila je u prve tri minute dva gola od Velšana u Podgorici i izgubila s 1-2, dok je Turska kod kuće svladala Island s 3-1.