Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu je 3. kola skupine B na EURA u Leipzigu igrala 1-1 (0-0) protiv Italije te ju još samo teorija drži u igri za plasman u osminu finala.

Hrvatska je povela golom kapetana Luke Modrića u 55. minuti i to minutu nakon što mu je talijanski vratar Donnarumma obranio kazneni udarac, a na konačnih 1-1 poravnao je Mattia Zaccagni u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini okončala na trećem mjestu s dva boda, Italija je, pak, završila na drugom mjestu s četiri boda te će u osmi finala igrati protiv Švicarske.

Istodobno, u drugoj utakmici ove skupine Španjolska je u Duesseldorfu svladala Albaniju sa 1-0 (1-0) golom Ferrana Torresa iz 13. minute.

S tim rezultatima Španjolska je potvrdila prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova, dok je Albanija završila natjecanje kao posljednja s jednim bodom.

Hrvatskoj za plasman u osminu finala trebaju pobjede Engleske protiv Slovenije od najmanje tri razlike, Danske protiv Srbije, Turske protiv Češke te Portugala protiv Gruzije.