Kvalifikacije za SP 2022. – donosimo rezultate i ljestvice

12. listopada 2021. Autor: prigorski.hr Sport Kvalifikacije za SP 2022. – donosimo rezultate i ljestvice


Rezultati susret europskih kvalifikacija za nogometno SP 2022. godine.

SKUPINA A
Portugal – Luksemburg 5-0 (Ronaldo 8-11m, 13-11m, 87, Fernardes 18, Palhinha 69)
Srbija – Azerbajdžan 3-1 (Vlahović 30-11m, 52, Tadić 83-11m / Mahmudov 45+2)

LJESTVICA:
1. Srbija 7 5 2 0 16-8 17
2. Portugal 6 5 1 0 16-4 16
3. Luksemburg 6 2 0 4 5-14 6
4. Irska 6 1 2 3 8-8 5
5. Azerbajdžan 7 0 1 6 4-15 1

SKUPINA B
Kosovo – Gruzija 1-2 (Muriqi 45-11m / Okriašvili 11, Davitašvili 82)
Švedska – Grčka 2-0 (Forsberg 59-11m, Isak 69)

LJESTVICA:
1. Švedska 6 5 0 1 12-3 15
2. Španjolska 6 4 1 1 13-5 13
3. Grčka 6 2 3 1 7-6 9
4. Gruzija 7 1 1 5 3-11 4
5. Kosovo 7 1 1 5 3-13 4

SKUPINA C
Bugarska – Sjeverna Irska 2-1 (Nedelev 53, 63 / Washington 35)
Litva – Švicarska 0-4 (Embolo 31, 45, Steffen 42, Gavranović 90+4)

LJESTVICA:
1. Italija 6 4 2 0 12-1 14
2. Švicarska 6 4 2 0 10-1 14
3. Bugarska 7 2 2 3 6-10 8
4. Sjeverna Irska 6 1 2 3 5-7 5
5. Litva 7 1 0 6 4-18 3

SKUPINA D
Kazahstan – Finska 0-2 (Pukki 45, 48)
Ukrajina – BiH 1-1 (Jarmolenko 15 / Ahmedhodžić 77)

LJESTVICA:
1. Francuska 6 3 3 0 8-3 12
2. Ukrajina 7 1 6 0 9-8 9
3. Finska 6 2 2 2 7-7 8
4. BiH 6 1 4 1 8-7 7
5. Kazahstan 7 0 3 4 5-12 3

SKUPINA F
Danska – Austrija 1-0 (Maehle 53)
Farski Otoci – Škotska 0-1 (Dykes 86)
Izrael – Moldavija 2-1 (Zahavi 28, Dabbur 49 / Nicoloescu 90+5)

LJESTVICA:
1. Danska 8 8 0 0 27-0 24
2. Škotska 8 5 2 1 13-7 17
3. Izrael 8 4 1 3 18-15 13
4. Austrija 8 3 1 4 11-14 10
5. Farski Otoci 8 1 1 6 4-17 4
6. Moldavija 8 0 1 7 4-24 1

SKUPINA I
Albanija – Poljska 0-1 (Swiderski 78)
Engleska – Mađarska 1-1 (Stones 37 / Sallai 24-11m)
San Marino – Andora 0-3 (Pujol 9, Moreno 53, Fernandez 89)

LJESTVICA:
1. Engleska 8 6 2 0 24-3 20
2. Poljska 8 5 2 1 25-8 17
3. Albanija 8 5 0 3 11-7 15
4. Mađarska 8 3 2 3 13-12 11
5. Andora 8 2 0 6 7-9 6
6. San Marino 8 0 0 8 1-32 0

IGRANO U PONEDJELJAK:
SKUPINA E
Bjelorusija – Češka 0-2 (Schick 22, Hložek 65)
Estonija – Wales 0-1 (Wilson 12)

LJESTVICA:
1. Belgija 6 5 1 0 21-4 16
2. Češka 7 3 2 2 12-9 11
3. Wales 6 3 2 1 8-7 11
4. Estonija 6 1 1 4 8-16 4
5. Bjelorusija 7 1 0 6 6-19 3

SKUPINA G
Nizozemska – Gibraltar 6-0 (Van Dijk 9, Depay 21, 45’3-11m, Dumfries 48, Danjuma 75, Malen 86)
Latvija – Turska 1-2 (Gutkovskis 70 / Dursun 76, Yilmaz 90+9-11m)
Norveška – Crna Gora 2-0 (Elyounoussi 29, 90+6)

LJESTVICA:
1. Nizozemska 8 6 1 1 29-6 19
2. Norveška 8 5 2 1 15-6 17
3. Turska 8 4 3 1 19-15 15
4. Crna Gora 8 3 2 3 11-11 11
5. Latvija 8 1 2 5 8-13 5
6. Gibraltar 8 0 0 8 3-34 0

SKUPINA H
HRVATSKA – Slovačka 2-2 (KRAMARIĆ 25, MODRIĆ 71 / Schranz 20, Haraslin 45)
Cipar – Malta 2-2 (Papoulis 7, Sotiriou 80 / Muscat 53, Degabriele 90+8)
Slovenija – Rusija 1-2 (Iličić 40 / Divejev 28, Džikija 32)

LJESTVICA:
1. Rusija 8 6 1 1 13-5 19
2. HRVATSKA 8 5 2 1 13-3 17
3. Slovačka 8 2 4 2 9-8 10
4. Slovenija 8 3 1 4 9-9 10
5. Malta 8 1 2 5 8-17 4
6. Cipar 8 1 2 5 3-13 4

SKUPINA J
S. Makedonija – Njemačka 0-4 (Havertz 50, Werner 70, 73, Musiala 83)
Rumunjska – Armenija 1-0 (Mitrita 26)
Island – Lihtenštajn 4-0 (Thordarson 19, Gudmundsson 35-11m,79-11m, Gudjonsen 89)

LJESTVICA:
1. Njemačka 8 7 0 1 23-3 21
2. Rumunjska 8 4 1 3 11-8 13
3. S.Makedonija 8 3 3 2 15-10 12
4. Armenija 8 3 3 2 8-11 12
5. Island 8 2 2 4 11-15 8
6. Lihtenštajn 8 0 1 7 2-23 1
(Hina)