U prvim susretima kvalifikacija za Premijer ligu, KTC Križevci bili su puno bolji od Buzeta i slavili 36:25 i dosta mirno mogu na uzvrat. Moslavina je pak, doživjela poraz kod kuće od vrlo dobre Slatine 26:27. Bez obzira na to, sasvim sigurno čeka nas uzbudljiv uzvrat.

KTC je osigurao lijepu zalihu uoči puta u Buzet sljedećeg tjedna. Malo je čudno, ali nervoza je na početku susreta tresla njih, a ne goste koji su vodili prvih desetak minuta. Ali, kada su jednom preuzeli vodstvo, više ga nisu ispustili do kraja. Najveća prednost u toj prvoj dionici bila je plus pet. Na predah su odnijeli četiri pogotka viška (15:11). Još desetak minuta u nastavku, gosti su držali priključak od četiri pogotka zaostatka. Onda su počeli padati. Na isteku treće četvrtine prednost domaćina bila je sedam pogodaka (26:19), a to znači su puno mirnije mogli igrati do kraja. Nakon serije 8:1, u 57. minuti otišli su na čak plus 12 (34:22). Ali i konačnih 11 pogodaka razlike, daje im velike izglede u uzvratu i nadu da će i sljedeće sezone biti premijerligaši.

U sjajnoj atmosferi prepune dvorane u Kutini, Slatina je odigrala jako dobru utakmicu. I na kraju slavila 26:27.U prvom dijelu malo su vodili gosti, malo domaći. Moslavina je najveću prednost dostigla u 23. minuti kad je vodila s tri razlike 13:10. Ali, nije izdržala do kraja. Gosti su furioznom završnicom uspjeli doći do izjednačenja 14:14 i jako zadovoljni otići na predah. Na sličan način tvorili su i drugi dio. Tako su uskoro preuzeli vodstvo. Ipak, domaćin je s dvije mini serije po dva pogotka, sve okrenuo na svoju stranu (19:17). I opet su vodili sve do same završnice. Pa ponovno, pomalo neobjašnjivo pali. Slatinjani su od 53. do 59. minute zabili pet pogodaka u nizu i od 24:21, stigli do prednosti od dva pogotka 24:26. Završilo je s minimalnom prednosti gostiju 26:27, a to znači da nas sljedeće subote čeka novo veliko uzbuđenje. Moslavini nije pomogao ni fenomenalan dan Marina Sorića koji je imao čak 22 obrane. Najbolji strijelci bili su Tomi Vozab s 12 te Alen Horvat s devet pogodaka. I Slatina je imala odlično raspoloženog vratara jer je Lovro Frajhaut imao 15 obrana. Njihov najbolji strijelac bio je Marin Greganić s osam pogodaka.

KVALIFIKACIJE ZA PREMIJER LIGU: PRVI SUSRETI
KTC KRIŽEVCI – BUZET 36:25
MOSLAVINA – SLATINA 26:27

rukomet-ktc-buzet-01 rukomet-ktc-buzet-02 rukomet-ktc-buzet-03 rukomet-ktc-buzet-04 rukomet-ktc-buzet-05 rukomet-ktc-buzet-06 rukomet-ktc-buzet-07 rukomet-ktc-buzet-08 rukomet-ktc-buzet-09 rukomet-ktc-buzet-10 rukomet-ktc-buzet-11 rukomet-ktc-buzet-12 rukomet-ktc-buzet-13 rukomet-ktc-buzet-14 rukomet-ktc-buzet-15 rukomet-ktc-buzet-16 rukomet-ktc-buzet-17 rukomet-ktc-buzet-18 rukomet-ktc-buzet-19 rukomet-ktc-buzet-20 rukomet-ktc-buzet-21 rukomet-ktc-buzet-22