TOMISLAV RADNIK-MLADOST KLOŠTAR PODRAVSKI 1:1 (1:1)

SVETI IVAN ŽABNO-Igralište Ivan Bastalec. Gledatelja: 40. Sudac: Bruno Ritoša (Koprivnica). Pomoćnici: Ivan Iveljić (Kamešnica) i Kristijan Sminderovac (Koprivnica). Delegat: Siniša Novak (Koprivnica)

STRIJELCI: 0:1 – Tenjeri (37) 1:1 – Markešić (38)

TOMISLAV RADNIK: Tkalčec, M. Mesar, Vršak, Sičaja, Benjak (Kusobrak), S. Šantek (Kump), Dubravec, Benković, Markešić (D. Mesar), Vrbančić, Cmrk. TRENER: Siniša Budja

MLADOST: Gašparov, Klemen (Pavlović), Presečan, Golubić, Matančić, Tenjeri, Herent, N. Šantek, Koren, Šandrovčan, Kapitan (Malvić). TRENER: Ivan Presečan
ŽUTI KARTONI: M. Mesar, Sičaja

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Tkalčec

Domaćin može biti zadovoljan rezultatom u prvom dijelu, a gosti u drugih 45 minuta. Žabnjani bez Pape zbog ozljede trbušnog zida, a s njime bi se, zacijelo, još bolje suprotstavili četvrtoligašu iz Kloštra Podravskog. Ponajbolji u domaćim redovima bio je vratar Tkalčec koji je u prvom poluvremenu u nekoliko navrata uspješno zaustavio pokušaje gostujućih napadača.

Tenjeri ga je, ipak, savladao u 37. minuti, ali je minutu kasnije Markešić izjednačio rezultat. U 34. minuti gosti su “tražili” kazneni udarac smatrajući da je Tkalčec načinio prekršaj. Budjina momčad je u drugom poluvremenu propustila nekoliko iznimnih prigoda. Cmrk je “filigranski” točno proigrao Kusobraka, ali se iskazao vratar Mladosti Gašparov.

Gosti su bili vrlo opasni u prekidima. Iz jednog takvog “rodila” se prigoda Tenjerija. Tkalčec, naime, nije uspio potpuno “ukrotiti” loptu, kratko je odbio do napadača Mladosti, ali je zatim odličnom reakcijom spriječio drugi pogodak gostujuće devetke.

Veliku prigodu je potom propustio Markešić. Pucao je pokraj vratnice i uhvatio se za glavu što je zapucao. Markešić se dvije minute kasnije izborio za još jednu prigodu, ali je Gašparov izbacio loptu u korner. Bilježimo i neprecizan pokušaj Vrška ljevicom, te nekoliko opasnijih situacija pred golom domaćina nastalih nakon prekida. Neodlučen ishod je, prema prikazanom, najpravedniji.

Kloštrani su, naravno, u prednosti, ali niti Žabnjani nisu bez izgleda u uzvratu 17. travnja. Pokazali se da se mogu ravnopravno nositi i sa suparnicima iz višeg natjecateljskog razreda.

Svi rezultati prvih utakmica četvrtfinala kupa Nogometnog saveza Koprivničko-križevačke županije: Borac-Podravac 3:0, Tehnika-Koprivnica 1:2, Tomislav Radnik-Mladost 1:1, Tomislav (D)-Tehničar 0:2