Pred nadležni prekršajni sud u petak je doveden 46-godišnji ponavljač prometnih prekršaja koji je u četvrtak, 2. srpnja, oko 17 sati u Ulici Nikole Tesle u Križevcima, upravljao osobnim automobilom zagrebačke registarske oznake, za vrijeme kada mu je vozačka dozvola ukinuta zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova, a prije ponovnog stjecanja prava na samostalno upravljanje motornim vozilom.

Zbog počinjenih prekršaja od vozača je privremeno oduzeto vozilo kojim je upravljao te je o tome obaviješten nadležni prekršajni sud.

Nakon uhićenja vozač je doveden pred nadležni prekršajni sud, koji mu je odredio zadržavanje u zatvoru u trajanju od 15 dana te je predan u Zatvor u Bjelovaru, a odluku o sankcijama sud će donijeti naknadno, izvijestila je policija.