MNK CVJETNO POLIKLINIKA MILOJEVIĆ-CB DOBERMANN 1:0
(Prgomet)

MNK Cvjetno Poliklinika Milojević u večerašnjem “finalu prije finala” nadjačalo je aktualne pobjednike Kutije šibica i višestruke osvajače križevačkog turnira, CB Dobermann, 1:0 pogotkom Mihovila Prgometa u tridesetoj minuti utakmice u trenucima kada je Cvjetno imalo igrača više na parketu jer je isključen Rok Mordej i njegova momčad morala se braniti, a, uz to, je imala i pet akumuliranih prekršaja.

Očekivano tvrda utakmica u kojoj se teško dolazilo do prostora za prave prigode. Bilo ih je, ali ne u tolikoj mjeri kao na drugim utakmicama. Bilo je, doduše, jasno da će u srazu vrhunskih znalaca odlučiti “nijansa”. Ta “nijansa” je Mordejovo isključenje, a on je, zna se, najjača karika u Dobermannu. Već je u 21. minuti zaiskrilo između njega i Hrvoja Penave.

Bilo je i glume, ne za pulsku Zlatnu Arenu, ali za obostrani žuti karton sudionicima “dvoboja”. Inače, u u 16. minuti udarac Renata Rumbaka “zaustavila” je vratnica. Dobermann je skupo platio rano načinjene prekršaje u drugom poluvremenu, a MNK Cvjetno je vrlo usredotočeno odigralo utakmicu i većim dijelom drugog poluvremena igralo bez prekršaja.

Dobermann je pokušao i bez vratara, bio je, čak, i nadomak izjednačenju u posljednjim sekundama, ali je lopta prošla pokraj vratnice Cvjetnog. Sve u svemu tzv. “rovovska bitka” na parketu u kojoj je Cvjetno bolje posložilo svoje redove i zasluženo izborilo polufinala s Tupek Autom.