Tihana Nemčić Bojić izbornica je hrvatske ženske futsalske A reprezentacije. Nekadašnja je hrvatska nogometna reprezentativka i igračica futsala, a već duži niz godina uspješna trenerica i asistentica na Kineziološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Svestrana Križevčanka gostuje danas kao stručna komentatorica u emisiji HRT-a “EURO 2024”. -Žao nam je slovenske reprezentacije, imali su svoje prilike. Međutim, na kraju je došlo do izražaja iskustvo i kvaliteta portugalske reprezentacije. Možda je na kraju rezultat i očekivan – poručila je uvodno u emisiji križevačka komentatorica.

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova. Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac, a portugalska zvijezda je ipak zabila prvi penal u seriji.