Križevački gradonačelnik Mario Rajn objavio je na svojoj facebook stranici apel za pomoć potresom pogođenim područjima.
‘Mjesni odbori, gradske četvrti, vatrogasci, svi građani dobre volje od jutra donose potrebne stvari za stradale u potresu na području Petrinje, Gline, Siska te okolnih naselja, u hangar 2 u Razvojnom centru i tehnološkom parku.
Na području Križevaca već su smještene dvije obitelji iz Petrinje i njima se u ovim trenutcima dostavljaju potrebne stvari. I Grad Križevci će pomoći, prije svega, ni mi nećemo imati vatromet. Ovo vrijeme nije nikako prilika za slavlje i zato apeliram na sve vas, nemojte bacati petarde’, poručio je.
Dodao je kako se tlo još uvijek trese te se ljudi trzaju na svaki zvuk.
‘Nemojte bacati petarde, odmažete cijeloj ovoj situaciji. Budimo svjesni da smo na početku dugotrajnog procesa oporavka područja pogođenih potresom, naša pomoć i podrška bit će potrebna u tjednima i mjesecima koji su pred nama, bit će prilike da svi pomognemo’, naglasio je.
Istovremeno, gradonačelnik je donio je zaključak o uplati 75.000,00 kuna iz proračunske pričuve za stradale u jučerašnjem potresu.





