Najbolji hrvatski plivački paraolimpijac Kristijan Vincetić osvojio je na četvrto mjesto u disciplini 100 metara na Otvorenom europskom plivačkom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se do 7. svibnja održava u portugalskom Funchalu.

Nakon trećeg mjesta u kvalifikacijama naš najveći plivački adut za osvajanje jedne od paraolimpijskih medalja na POI u Rio da Janeiru je u finalnoj utrci u svojoj najjačoj disciplini isplivao vrijeme od 1:01,52 s kojim je osvojio četvrto mjesto.

To je bio najbolji plasman jednog našeg plivača u dosadašnjem dijelu natjecanja jer je Dino Sinovčić u disciplini 200 metara mješovito zauzeo deveto, Ante Rađa 13. mjesto, dok je Tomi Brajša u disciplini 200 metara slobodno zauzeo osmo mjesto.

Od hrvatskih plivača danas će još nastupiti Ante Rađa, Nataša Sobočan i Dino Sinovčić.