Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je četiri pogotka u 4-0 (2-0) pobjedi nogometaša Hoffenheima ostvarenoj u posljednjem kolu njemačkog prvenstva na gostovanju kod Borussije Dortmund, kojom su se plasirali u Europsku ligu.

Kramarić je sva četiri pogotka postigao na drugačiji način, a najljepši je bio prvi, kad je u 8. minuti na povratnu loptu sa 20-ak metara pogodio ljevi kut pokraj nemoćnog vratara Buerkija. U 30. minuti se ‘Krama’ našao na pravom mjestu i skrenuo u mrežu udarac Skova za 2-0, što je bio rezultat na poluvremenu.

U 48. minuti, kad je Borussia krenula po pogodak, Kramarić je iskoristio otvoreni prostor u jednom kontranapadu, došao do kaznenog prostora u kojem se lažnjakom oslobio čuvara i po treći put svladao nemoćnog švicarskog vratara Buerkija.

Konačnih 4-0 Kramarić je postavio iz kaznenog udarca. Buerki je ‘pročitao’ njegov udarac, ali mu je lopta izmigoljila i ušla u mrežu.

Hoffenheimu je ta pobjeda donijela plasman u Europsku ligu, a Borussiji poraz nije ništa značio, jer je momčad iz Dortmunda već prije osigurala drugo mjesto sa 69 bodova i plasman u Ligu prvaka. To isto su ostvarili i RB Leipzig te Borussia Moenchengladbach, koji su pobjedama zadržali prednost u odnosu na Bayer Leverkusen. RB Leipzig je slavio sa 2-1 u Augsburgu, Borussia Moenchengladbach je kao domaćin svladala Herthu sa 2-1, a Bayer je s 1-0 svladao Mainz pa je razmak između tih momčadi ostao isti, a momčad iz Leverkusena će igrati u Europskoj ligi.

Kvalifikacije za Europsku ligu namijenjene su Wolfsburgu koji je sa 0-4 poražen kao domaćin od prvaka Bayerna. Bavarci su tako stigli do točno 100 pogodaka u ovoj sezoni Bundeslige, a za njihovu 26. ovosezonsku pobjedu strijelci su bili Coman (4), Cuisance (37), Lewandowski (72-11m) i Mueller (79).

Za domaće su u početnom sastavu bili Marin Pongračić i Josip Brekalo. Pongračić je odigrao cijelu utakmicu, a Brekalo je zamijenjen u 61. minuti. Samo minutu poslije za Bayern je u igru ušao Ivan Perišić zamijenivši Comana. Nakon ubačaja hrvatskog reprezentativca u 79. minuti, lopta je stigla do Thomasa Muellera koji je postigao pogodak za konačnih 4-0.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je u Bremenu svladao Koeln sa 6-1. Werderu je pobjeda bila nužna za dodatnu mogućnost zadržavanja u Bundesligi, uz uvjet da Fortuna ne pobijedi Union u Berlinu, što se i dogodilo, jer je domaća momčad slavila sa 2-0. Tako će Werder zaigrati u doigravanju za ostanak u Bundesligi, a uz Paderborn će prvoligaško društvo napustiti Fortuna Duesseldorf.

Njemačka – 34. kolo
Augsburg – RB Leipzig 1-2 (Vargas 72 / Werner 28, 82)
Bayer – Mainz 1-0 (Volland 2)
Borussia M. – Hertha 2-1 (Hofmann 7, Embolo 78 / Ibišević 90+1)
Borussia D. – Hoffenheim 0-4 (Kramarić 8, 30, 48, 50-11m)
Eintracht – Paderborn 3-2 (Rode 9, An. Silva 33, Dost 52 / Drager 55, Michel 75)
Freiburg – Schalke 4-0 (Waldschmidt 20, 57, Schmid 38, Holer 46)
Union B. – Fortuna 3-0 (Ujah 26, Gentner 54, )
Werder – Koeln 6-1 (Osako 22, 58, Rashica 27, Fullkrug 29, Kaassen 55, Sargent 68 / Drexler 62)
Wolfsburg – Bayern 0-4 (Coman 4, Cuisance 37, Lewandowski 72-11m, Mueller 79)