Novu uvjerljivu pobjedu u prvenstvu Hrvatske upisali su košarkaši Dinama koji su kao gosti, u 14. kolu, svladali Bosco 96-72 (19-12, 28-12, 23-22, 26-26).

Utakmica je odlučena već nakon prvog poluvremena kada je Dinamo imao prednost od 23 poena razlike (47-24). S 21 poenom prvi strijelac Dinama bio je Ivan Vučić, a tome je dodao sedam asistencija i šest skokova. Po 14 poena su ubacili Mislav Brzoja i Filip Kraljević. Najbolji u redovima Bosca bio je Matej Akrap koji je uz 15 koševa ostvario i devet skokova.

Napetiji je bio susret Zaboka i Dubrave u kojem su gosti slavili 96-81 (21-24, 22-21, 30-16, 23-20). Dubrava je napravila razliku u trećoj dionici koju je dobila 30-16. U pobjedničkom sastavu Kenan Karahodžić je ubacio 30 koševa, a tome je dodao i sedam skokova. Toni Ročak je postigao 22 poena uz 11 skokova. Kod domaćina je najbolji bio Antonio Črnjević s 13 poena i pet skokova.

U nastavku srijede još će igrati Alkar – Zadar, Split – Dubrovnik i DepoLink Škrljevo – Cibona.

Na vrhu ljestvice je Zadar s omjerom 12-1, dok Split i Cibona imaju po 11-2. Dinamo je sada na deset pobjeda i četiri poraza. Dubrava i Zabok imaju po pet pobjeda i devet poraza, dok je Bosco posljednji s omjerom 1-12.