Radnik – Podravac 78:75

Radnik: Kranjčić, Jukić 19 (3×3), Kulko, Pavković, Tomas 21 (1×3), Nervo 6 (1×3), Maksić 8 (2×3), Svoboda, Hekić 12, Martinčić 12, Vragović, Beljo.

Trener: Ante Tomas

Podravac: Cestar, Lukčin, Zadravec S. 19, Kenđelić, Šiprak 17, Hrženjak 2, Baruškin, Zadravec J. 13 (3×3), Šestak 18, Ferenčak, Križić, Balatinec 2.

Trener: Mirko Hrženjak

KRIŽEVCI – Dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca. GLEDATELJA: 50. SUCI: Štrok D., Kumrić M., Sabol M.

KRIŽEVCI – U zadnjem kolu A2 lige Sjever kada je već sve bilo odlučeno Radnik je porazio Podravac iz Virja. Pobjedu je donio kapetan Križevčana Davor Maksić koji je ubacio tricu u zadnjoj sekundi utakmice za konačan rezultat 78:75. Tako je ponovio isti ishod od prije par godina kada je s identične pozicije također zabio tricu za pobjedu. Radnik vrlo dobro ulazi u utakmicu Jukićevim tricama i dobrim protokom lopte u napadu, ali već u drugoj četvrtini Podravac vrši pritisak i tjeraju Križevčane na nekoliko izgubljenih lopti. Virjani tako dolaze iz minusa od šest poena na prednost od njih pet. Radnik ne uspijeva zabiti koš gotovo pet minuta kada monotoniju razbija novom, trećom tricom Jukić. Drugo poluvrijeme obilje atraktivnih poteza, ali i grube igre.

Nakon faula u napadu Šipraka na Hekiću, potonji dobiva tehničku zbog psovanja unatoč ružnom ponašanju Šipraka. Hekić, kojemu je ovo oproštajna utakmica u dresu Radnika, uzvraća udarac na najbolji mogući način, s pet poena na sjajne asistencije Tomasa. Posljednja četvrtina se igra koš za košem, a pri rezultatu 75:75, spomenuti Maksić zabija tricu iz kuta za pobjedu Radnika. Najbolji način za završiti sezonu, kako za igrače, tako i za gledatelje koji su mogli uživati u ovakvoj košarkaškoj poslastici. Nakon utakmice dodijeljen je pehar Podravcu za osvajanje lige, a oni, uz Grafičara iz Ludbrega, nastavljaju košarkašku avanturu u kvalifikacijama za Premijer ligu.

Ante Tomas (trener KK Radnik): „Mislim da smo zasluženo pobijedili. Utakmica je mogla otići i na drugu stranu i bilo bi jednako zasluženo. Sretno Podravcu u nadolazećim kvalifikacijama.“

Mirko Hrženjak (trener KK Podravac): „O utakmici ne bih pričao. Planovi za kvalifikacije za Premijer ligu su da dostojno predstavljamo našu regiju i naš klub kao prije dvije godine gdje smo to dobro napravili. Imamo problema s ozljedama te smo zbog manjka visokih igrača doveli jedno iskusno pojačanje, Dejana Krajinovića. Obaviti ćemo skauting drugih ekipa i vjerujem da ćemo biti težak protivnik svakoj od njih.“

KOSARKA Radnik Podravac01 KOSARKA Radnik Podravac02 KOSARKA Radnik Podravac03 KOSARKA Radnik Podravac04 KOSARKA Radnik Podravac05 KOSARKA Radnik Podravac06 KOSARKA Radnik Podravac07 KOSARKA Radnik Podravac08 KOSARKA Radnik Podravac09 KOSARKA Radnik Podravac10 KOSARKA Radnik Podravac11 KOSARKA Radnik Podravac12 KOSARKA Radnik Podravac13 KOSARKA Radnik Podravac14 KOSARKA Radnik Podravac15 KOSARKA Radnik Podravac16 KOSARKA Radnik Podravac17 KOSARKA Radnik Podravac18 KOSARKA Radnik Podravac19 KOSARKA Radnik Podravac20 KOSARKA Radnik Podravac21 KOSARKA Radnik Podravac22