Luka u juniorima Euroligaša
Ono o čemu se posljednjih mjeseci pričalo u košarkaškim krugovima, ovih je dana dobilo potvrdu. Najmlađi član košarkaške obitelji Tomas, Luka, prešao je u redove Cedevite iz Zagreba. Igrat će za juniorsku ekipu pod vodstvom trenera Mladena Starčevića, a također možemo očekivati da igra u drugoligašu centra, Mladosti.
Luka ove godine igra zapaženu ulogu u svom matičnom klubu, Radniku iz Križevaca, a mnogi bi se stručnjaci složili da je najbolji junior A2 lige Sjever, te da je pred njime karijera baš poput onih njegove braće Ivana i Marka. Upravo je Marko posljednjih nekoliko sezona igrao za „Vitamine“ prije svoga odlaska u turski TED Ankara.
Stariji brat Ivan je trener juniora Cibone, a upravo su oni uz Cedevitu favoriti za osvajanje ovogodišnjeg Prvenstva Hrvatske u toj dobnoj kategoriji. Svakako će zanimljivo biti vidjeti tko će od braće postati državnim prvakom.
Vedran Vlahović/prigorski.hr
foto: Marcel Kovačić





