RADNIK 58 KOPRIVNICA 87

Odnos košarkaških snaga Prigorja i Podravine stubokom se promijenio. Koprivnica je pri vrhu, a Radnik na začelju drugoligaške ljestvice sjevera. Iz lige se ne ispada i stoga će u križevačkom klubu pokušati pripremiti potpuno pomlađenu postavu za sljedeću sezonu.

Posljednje dvije utakmice, stoga, niti u momčadi nije bio niti prvi playmaker Dominik Nervo, a veliku minutažu dobivaju poletarci, a od “starijih” su ostali jedino Martinčić i Kirin. S druge strane, Koprivničance predvodi stari znalac Zoran Jančijev koji je u stanju s Beljanom i Balaškom “unerediti” i puno vrsnije momčadi od Radnika. Svojedobno je, podsjećamo, igrao i u KK Križevci.

Četrdesetak gledatelja gledalo je utakmicu u kasnom subotnjem terminu. Prvu četvrtinu obilježio je Balaško, ne samo zbog 11 koševa i fine, mekane košarkaške ruke, nego i u obrambenom dijelu. Trener domaćina Tomas prvi je timeout zatražio pri rezultatu 11:14, ali je odmah poslije toga D. Mihoković pogodio tricu za 11:17.

Uzvraćaju Križevčani tricama hrabroga Kurpeza i Biondića za 16:17, ali gosti odmah reagiraju i nakon prve dionice košem Antolića vode 16:27. Njihova serija 10:0. Domaćini su najbolje odigrali u drugoj četvrtini, premda su Koprivničanci još jednim dalekometnim ubačajem D. Mihokovića i tricom “bez kosti” ponovno držali prednost od 11 koševa viška. 2 minute i 30 sekundi prije kraja četvrtine, borbeni Martinčić smanjio je zaostatak na 31:37, ali je iskusni Jančijev ubacio prvu od svojih tri trica i opet Koprivnicu doveo do deset koševa viška.

Kirin je pod očitim prekršajem postigao koš, ali suci su to previdjeli i kaznili ga tehničkom greškom zbog psovke. Martinčić je još jednom uspješan u borbi s koprivničkim centrima i zabija za 35:41, rezultat s kojim se otišlo na veliki odmor. Tu je četvrtinu Radnik dobio 19:14.

Treću dionicu otvorio je tricom Beljan, a i u toj se četvrtini Radnik uspio primaknuti na šest koševa zaostatka nakon trice Kurpeza i dvice Podhraškog. Onda je opet na scenu stupio Jančijev, tricom i ukradenom loptom Kurpezu za vodstvo gostiju 46:57.

Pogađa zatim Beljan, pogađa Jančijev i vrlo brzo gosti imaju visoku prednost od 17 koševa, 46:63, uoči završnih deset minuta čiste igre. Završna četvrtina formalnost za mladiće trenera Kapuste, a Tomasovoj momčadi je dodatna otegotna okolnost bila ozljeda Kirina. Uslijedila je brza intervencija doktora Darka Radičeka i, vjerojatno, neće biti posljedica za Kirinovu nogu. D. Mihoković zabija novu tricu, Jančijev sjajno razigrava suigrače, a Balaško zakucava za najveću prednost Koprivničanaca, 53:84.

RADNIK: Turković, Orak 1, Topljak 1, Kurpez 12 (2 x 3), Biondić 6 (2 x 3), Svoboda 12 (1 x 3), Beljo 4, Martinčić 11, Podhraški 2, Kirin 9 (1 x 3).
TRENER: Ante Tomas

KOPRIVNICA: Mikor 2, Benotić 3 (1 x 3), Buković 3 (1 x 3), Antolić 9 (2 x 3), Beljan 19 (2 x 3), Stajku, R. Mihoković 1, Jančijev 15 (3 x 3), Balaško 21 (1 x 3), D. Mihoković 11 (3 x 3), Igrić 2, Kuzmić 1
TRENER: Boris Kapusta