U prvim susretima osmine finala Konferencijske lige engleski West Ham i francuski klub Nica ostvarili su pobjede u gostima, dok se španjolski Villarreal zadovoljio remijem u Belgiji.

West Ham je već nakon prvog dijela imao vodstvo od 2-0 kod AEK Larnace na Cipru, a taj rezultat je ostao dokraja. U 36. minuti i sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golove je zabio Jamajčanin Michail Antonio. Kod Ciprana je bivši igrač Hajduka Marin Jakoliš igra do 77. minute
Nogometaši Nice su na gostovanju kod moldavskog Šerifa slavili s 1-0. Francuzi su poveli nakon što je u završnici prvog poluvremena pogodio Marokanac Ayoub Amraoui.

Španjolski Villarreal je ipak izvukao remi u Bruxellesu protiv Anderlechta (1-1). U 28. minuti žuta podmornica je povela nakon pogotka Manuela Triguerosa, a u drugom poluvremenu izjednačio je Anders Dreyer za Anderlecht (57).

Već u utorak nizozemski AZ Alkmaar svladao je na gostovanju talijanski Lazio 2-1.

U 21 sat na rasporedu su utakmice Basel – Slovan Bratislava, Fiorentina – Sivasspor, Gent – Istanbul Basaksehir i Lech Poznanj – Djurgardens.

Uzvrati su sljedeći tjedan, au srijedu će igrati Istanbul Basaksehir i Gent, a u četvrtak preostalih sedam utakmica. Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala održat će se 17. ožujka u Nyonu.