Hrvatski nogometaš Antonio Milić postigao je gol u domaćoj pobjedi svog Lecha protiv švedskog Djurgardensa (2-0) u prvoj utakmici osmine finala Konferencijske lige.

Bivši igrač Hajduka je zabio prvi gol u 39. minuti, a konačan rezultat postavio je Filip Marchwrinski u 83. Djurgardens je u pretkolu izbacio Rijeku.

Švicarski Basel i slovački Slovan Bratislava remizirali su 2-2. Mohamed Amdouni (6) i Andi Zeqiri (40) bili su precizni za Švicarce, dok su za Slovake izjednačili Jurij Medvedev (17) i Ganac Malik Abubakari (70.).

Utakmica između talijanske Fiorentine i turskog Sivasspora odlučena je golom domaćeg Čeha Antonina Baraka u 69. minuti, dok Jospi Brekalo nije igrao za domaće.

Belgijski Gent i turski Istanbul Basaksehir odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli golom Stefana Okake u 16. minuti, a Gent je izjednačio 19 minuta kasnije preko Emmanuela Orbana.

Već u utorak nizozemski AZ Alkmaar svladao je na gostovanju talijanski Lazio 2-1.

Uzvrati su sljedeći tjedan, au srijedu će igrati Istanbul Basaksehir i Gent, a u četvrtak preostalih sedam utakmica. Ždrijeb parova četvrtfinala i polufinala održat će se 17. ožujka u Nyonu.