Nogometaši Osijeka su i drugi put u drugom pretkolu Konferencijske lige pobijedili estonsku Levadiju, nakon 5-1 na svojoj Opus Areni slavili su i u Tallinnu 1-0 čime su prošli u treće pretkolo.

U tom dijelu natjecanja Osijek čeka pobjednika susreta u kojem se sastaju azerbajdžanska Zira i slovački DAC iz Dunajske Strede. U prvom susretu je Zira kao domaćin pobijedila 4-0. Tko god bio suparnik Osijek će prvu utakmicu trećeg pretkola odigrati pred svojim navijačima 8. kolovoza.

U uzvratu, u glavnom estonskom gradu, jedini strijelac je bio Petar Pušić, na asistenciju Miereza, u 63. minuti.

Premda je trener Osječana Coppitelli najavio novu izvedbu svoje momčadi na visokoj razini, hrvatski predstavnik je odigrao uspavano prvih 45 minuta, očigledno uljuljkan zbog uvjerljivog slavlja u prvom susretu.

Tek su dva puta zaprijetili Osječani u prvom poluvremenu, dok se domaćin nametnuo i bio bolji tijekom prvih 45 minuta. Najbolju šansu imala je Levadia u 19. minuti kada je Peetson pucao, ali je osječka obrana blokirala njegov udarac i spriječila opasnost.

Imala je Levadia još neke solidne situacije, ali prije svega Kirss i Jakovlev nisu bili uspješni u samim završnicama akcija.

Na startu drugog dijela napokon su odlučnije zaigrali igrači Osijeka te su u uvodnim minutama stvorili dvije dobre prilike. Domaća mreža se tada ipak nije zatresla. U 52. minuti je Mierez lijepo spustio loptu do Jugovića čiji je udarac odlično zaustavio estonski vratar Ani.

Samo tri minute kasnije mogao je Mierez, koji je u prvom dvoboju postigao tri gola, zabiti prvi pogodak u ovom uzvratnom ogledu, ali je iz dobre situacije pucao pored vrata. Ipak, puno bolju igru u nastavku Osijek je naplatio pogotkom u 63. minuti.

Mikolčić je ukrao loptu na sredini terena, a opet je u akciji sudjelovao Mierez. Argentinac je lijepo asistirao Pušiću, a ovaj je mirno pogodio estonsku mrežu za 1-0 hrvatskog predstavnika.

Nakon gola Osječani su ponovno umrtvili i smirili igru. U laganom ritmu dvoboj je priveden kraju s novom pobjedom sastava koji je prošle sezone osvojio četvrto mjesto u HNL-u.