Nogometaši Hajduka prošli su HB Torshavn i drugo pretkolo Konferencijske lige, nakon pobjede 2-0 na Poljudu Splićani su u uzvratu, na Farskim otocima, odigrali utakmicu bez golova.

Hajduku u trećem pretkolu slijede dvije utakmice protiv slovačkog Ružomberoka koji je poražen u drugom pretkolu Europske lige od Trabzonspora. U prvom susretu, 8. kolovoza, Splićani će gostovati u Slovačkoj.

Dvoboj je počeo šansom Hajduka, a u glavnoj ulozi je bio Sanyang, ovoljetno pojačanje Splićana. Njegov udarac u bliži kut zaustavio je domaći vratar.

Dosta izjednačeno se igralo u uvodnom dijelu susreta, a prvu sljedeću veliku šansu imao je domaći sastav. Opasno je bilo pred Lučićem, ali domaći igrači nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu.

U tim trenucima susreta igrači HB Torshavna su izgledali bolje i rastrčanije te su još nekoliko puta u opasnim naletima dolazili u splitski šesnaesterac. Hajduk je uzvratio u 42. minuti kada je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu. Diallo se sjurio prema suparničkim vratima te je pogodio vratnicu, a u nastavku akcije opet je Sanyang pokušao, ali nije bio uspješan u svom naumu.

Na samom kraju prvog dijela pokušao je prvo Pukštas i još jednom Diallo, ali odmor su momčadi dočekale sa startnim rezultatom.

U sličnom ritmu se nastavila utakmica u drugom dijelu. Ravnopravno se igralo u Torshavnu, a domaći sastav prvi sljedeći put je zaprijetio u 63. minuti. Duah je nadskočio svog čuvara te je vrlo opasno pucao glavom, ali je odlično reagirao vratar Hajduka Lučić i spriječio vodstvo domaćina.

U 70. minuti u igru je ušao nekadašnji sjajni hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić koji je time ostvario svoj debitantski nastup u dresu splitskog kluba.

Ponovno je opasno bilo pred splitskim vratima u 83. minuti. Šetala je lopta po gol-liniji nakon udarca Samuelsona, ali je Uremović u tom trenutku bio spasitelj hrvatskog predstavnika onemogućivši siguran pogodak. Do kraja je domaćin pokušavao zabiti i unijeti dramatiku u samu završnicu, ali nije uspio.