Pet naslova i ukupno 12 odličja u seniorskoj konkurenciji osvojili su hrvatski predstavnici u borbama na karate Croatia openu u Rijeci.

Do ukupne pobjede stigli su Ana Lenard (-61 kg), Lucija Lesjak (+68 kg), Boran Berak (-67 kg) , Ivan Martinac (-75 kg) i Anđelo Kvesić (+84 kg). .

Osvajači srebra su Jelena Pehar (-50 kg) i Stjepan Štimac (-67 kg), a brončanog odličja – Alessandra Hasani (-55 kg), Lucija Čatlak (-61 kg), Lea Vukoja i Mia Greta-Zorko (-68 kg), te Ante Mrvičić (-84 kg).

Posljednjeg natjecateljskog dana trodnevnog nadmetanja ekipnu medalju u katama osvojile su članice KK Hrvatski dragovoljac, a još tri seniorska odličja u muškim ekipnim katama. Osječki Esseker zauzeo je prvo mjesto, a na trećoj poziciji natjecanje su završili Rab i KK Mars.

Uz to, hrvatski su natjecatelji na turniru na kojem su nastupila i dva olimpijska osvajača odličja iz Tokija ostvarili i niz odličja u raznim dobnim kategorijama, od najmlađeg uzrasta do mlađih seniora.

Na međunarodnom PH u Rijeci sudjelovala su ukupno 1703 natjecatelja iz 21 zemlje.